Albanian’s Hot Top 30, Week of May 22nd

Vjen këtë javë si hyrje e re në “Albanian’s Hot Top 30” një bashkëpunim midis dy artistëve të rinj, që nuk na e priste mendja që do të ndodhte. Ata janë David Dreshaj dhe Elinel, të cilët kanë sjellë së bashku këngën “Ama Zemrën”. Kombinimi i zërave të tyre ka qenë një përzierje mjaft e veçantë dhe e goditur, duke veçuar gjithashtu edhe tingujt dhe emocionet e ëmbëla të këngës.

I ftuar në emisionin “Më lër të flas” Luiz Ejlli ka rrëfyer se do të vijojë me projekte të tjera muzikore dhe ka zbuluar emrat e disa artistëve me të cilët po planifikon të sjellë bashkëpunime. Luizi tha se tashmë kanë në plan të sjellë duete me disa prej emrave më të njohur të skenës, por edhe këngë të tjera solo. Madje, teksa ishte i ftuar në emision, ai prezantoi dhe projektin e tij të parë që pas daljes nga shtëpia. ”2 shotsa” erdhi në bashkëpunim me Donald Veshaj.

Irma Libohova dhe Ylldrit Jakupaj kanë sjellë baladën më të bukur, dedikuar gjësë më të shtrenjtë që dikush mund të ketë në këtë jetë, nëna. Teksti mjaft poetik dhe fjalët më të ëmbla kushtuar figurës së nënës kanë rrëmbyer zemrat e dëgjuesve, të cilët kanë suportuar këtë projekt dhe kanë vlerësuar tematikën e kësaj kënge. Nga ana tjetër, Mc Kresha gjithmonë suporton artistët e rinj në industri dhe këtë herë vjen në krah të SEMI, të cilët kanë sjellë së bashku këngën hip hop titulluar “Lotto”.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
David Dreshaj feat. Elinel
Ama Zemrën
2
Luiz Ejlli x Donald Veshaj
Dy Shotsa
3
Semi feat. Mc Kresha
Lotto
4
Irma Libohova feat Ylldrit Jakupaj
Mam
5
Elvana Gjata
Si Na
6
Anxhela Peristeri x G-Bani
Te dua
7
Ledri Vula
Prek
8
Noizy ft. Elvana Gjata
My All
9
Kejsi Tola
All Night (ALiveNight)
10
Kejsi Tola
One Night in Barcelona (ALiveNight)
11
Kejsi Tola
Distraction
12
Kejsi Tola
Do Me Like That
13
Elvana Gjata x Dhurata Dora
Rrotullo
14
Erma Mici
Heartbreak Hotel
15
Ronela Hajati
Shtroje me Lek
16
Ledri Vula
1 Goat për Ty
17
ELAI
2003
18
Buta x Ago
Terapi
19
Njomza
Emotional
20
Luiz Ejlli
Me Ty ( Remix, Top Albania Radio, Dj Benito)
21
lluni
Prototip
22
Ledri Vula
Pershendetje Hejter
23
Vedat Ademi x Klejti Mahmutaj
E dua
24
Renis Gjoka
Ëndrra jonë
25
Kejsi Tola
What You Want
26
Ardit Çuni
Leje
27
Gjon’s Tears
Disco
28
OFFCHESTRA
Dimëroj
29
Olimpia
SMR
30
Shpat Deda
T'Huj