Albanian’s Hot Top 30, Week of May 29th

Ronela Hajati ka publikuar këngën e saj më të re titulluar “Si Yll”, të cilën ajo e performoi për herë të parë në Color Day Festival. Menjëherë pas publikimit, kënga ka marrë vlerësime dhe komente pozitive nga dëgjuesit. Sardi ka nxjerrë gjithashtu projektin e tij më të ri, “Te Ana”, ku është shoqëruar edhe me videoklip. Kënga që në titull kuptohet që është një dedikim dhe vjen me notat më të ëmbla kushtuar dashurisë.

U bënë disa muaj nga kur u kuptua se Stresi dhe Noizy i kanë dhënë fund armiqësive, madje për t’u bërë shokë. Së fundmi, ata ndezën sërish rrjetin, duke paralajmëruar se midis tyre do të ndodhte edhe një bashkëpunim muzikor. Më në fund, ai u publikua dhe mban emrin “Medalioni”. Një bashkëpunim tjetër vjen edhe midis Shkodra Elektronike e FanFara Tirana , të cilët vijnë me “Vaj Si Kenka Ba Dynjaja”. Edhe pse ka shumë ritëm, teksti i saj është mjaft emocional dhe një mesazh i fuqishëm për botën.

Së bashku, ato kanë krijuar shumë hite dhe “Luj” është një ndër to. Dhurata Dora dhe Elvana Gjata vijnë këtë javë me këtë projekt mjaft energjik, i cili ka sunduar çdo ambient. Kënga është pjesë e albumit “Dhurata”, të cilën këngëtarja e ka emërtuar pas emrit të saj. Bjorni Linza bëhet gjithashtu pjesë e Albanian’s Hot Top 30 me këngën e tij të parë titulluar “Malet Lëvizën”, të cilën artisti ia ka dedikuar burimit të jetës, Zotit.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Ronela
Si Yll
2
Noizy x Stresi
Medalioni
3
Sardi
Te Ana
4
Dhurata Dora feat Elvana Gjata
Luj
5
Shkodra Elektronike ft. FanFara Tirana
Vaj Si Kenka Ba Dynjaja
6
Bjorni Linza
Malet Lëvizën
7
David Dreshaj feat. Elinel
Ama Zemrën
8
Luiz Ejlli x Donald Veshaj
Dy Shotsa
9
Semi feat. Mc Kresha
Lotto
10
Irma Libohova feat Ylldrit Jakupaj
Mam
11
Elvana Gjata
Si Na
12
Anxhela Peristeri x G-Bani
Te dua
13
Ledri Vula
Prek
14
Noizy ft. Elvana Gjata
My All
15
Kejsi Tola
All Night (ALiveNight)
16
Kejsi Tola
One Night in Barcelona (ALiveNight)
17
Kejsi Tola
Distraction
18
Kejsi Tola
Do Me Like That
19
Elvana Gjata x Dhurata Dora
Rrotullo
20
Ronela Hajati
Shtroje me Lek
21
Ledri Vula
1 Goat për Ty
22
ELAI
2003
23
Buta x Ago
Terapi
24
Njomza
Emotional
25
Luiz Ejlli
Me Ty ( Remix, Top Albania Radio, Dj Benito)
26
Ledri Vula
Pershendetje Hejter
27
Kejsi Tola
What You Want
28
Ardit Çuni
Leje
29
Olimpia
SMR
30
Shpat Deda
T'Huj