Albanian’s Hot Top 30, Week of May 9th

E gjithë vëmendja e botës është kthyer tek populli i Ukrainës dhe lufta që po ndodh atje. Tashmë kemi dhe një këngë që lidhet me situatën në fjalë. Mentor Haziri ka ardhur së fundmi me një himn për Ukrainën.

Capital T ka publikuar një këngë romantike, por pa dalë shumë nga stili që e karakterizon. Projekti i tij i ri titullohet “Për dashni”. Kida dhe Ledri Vula janë bërë sërish bashkë për të sjellë hitin e tyre të rradhës. “Tdu” titullohet kënga që e ka sjellë verën më shpejt nga sa e prisnim.

Fifi ka publikuar këngën e saj të re në bashkëpunim me Gent Fatalin, “Pikturë”. Që tani ajo ka thyer çdo rekord dhe po pëlqehet gjithnjë e më shumë nga fansat e dyshes së talentuar. Së fundmi por jo nga rëndësia, Stresi ka sjellë këngën e tij të re. “Paranoia” vjen si bashkëpunim me Niku Bossi.

1
Stresi x Niku Bossi
Paranoia
2
Gent Fatali x Fifi
Pikture
3
Kida x Ledri Vula
Tdu
4
Capital T
Per dashni
5
Mentor Haziri, Sharon Gaynor, Dave Mccune
Lament for Ukraine
6
Sheila Haxhiraj
Makalina
7
Louis X & Arli ft. Najra Qato
Street Spirit
8
Lui$a
Limelight: Into the Cyber Space
9
West Side Family
Krahët e tua do jem
10
Dren Abazi
Nuk të harroj
11
Sytë
Where Did the Love Go
12
Xhensila
Ale Ale
13
Ya Nina
Nesër
14
Elgit Doda x Donald x Romeo
Picasso
15
Killua
Qytetin
16
Samanta
Samanta
17
Rina x Amelia
Blue
18
Julio Imeri
Fati ynë shpresë dhe marrëzi (Cover Aurela Gaçe)
19
Cricket x Diona Fona
Dikur
20
Yll Limani
9
21
DJ Geek ft Beatrix
Ma shume se ti
22
Alban Skenderaj ft. Lyrical Son
Ndalma
23
Era Istrefi
Bebe
24
Ardian Bujupi
Tranova
25
Luar x Mixey
Ami
26
David Dreshaj
Ku je
27
Ronela Hajati
Sekret
28
Ledri Vula
Lockdown
29
Capital T
Dy Zemra
30
Dj Geek ft. Yll Limani
Fjalë