Albanian’s Hot Top 30, Week of November 20th

Padyshim që MatoLale është një nga reperët më të rinj dhe më të talentuar në tregun muzikor shqiptar. Këtë ai e ka vërtetuar edhe me projektin e tij të fundit, titulluar “E Fundit”, ku edhe njëherë vërteton stilin e tij mjaft të veçantë të krijmtarisë muzikore.

Redina Trieshi është një artiste e re në tregun muzikor shqiptar, por projektet e saj ndër vite kanë qenë mjaft të dëgjuara e të suksesshme. Së fundmi, ajo vjen me këngën “Eja me mua”, një dedikim dashurie duke e sjellë me nota ritmike.

Ledri Vula vjen sërish me muzikë, pas realizimit të albumit të tij. Kënga titullohet “Paranormal” dhe flet në lidhje me marrëdhëniet që artisti ka krijuar në industrinë muzikore dhe ato personale, ku sipas dëgjuesve ka tekste të nënkuptuara edhe për ish-partneret e tij.

Artistja e mirënjohur Tuna vjen në një bashkëpunim të ri me Markel Gogën, ku të dy kanë sjellë këngën titulluar “ANI”. Zëri i të dyve shkrihet shumë mirë me njëri-tjetrin, gjë që e bën akoma edhe më të bukur këtë realizim. Nga ana tjetër, Benny Bee vjen me projektin e tij të dytë muzikor titulluar “Pa Mu”, të cilin ai e sjell edhe si shkrirje të këngës “Pashë dy sytë në ballë”.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Mato
E fundit
2
Redina Trieshi
Eja me mua
3
Ledri Vula
Paranormal
4
Tuna feat. Markel Goga
Ani
5
Benny Bee
Pa mu
6
Alban Skënderaj
Sikur Ta Dija
7
Fifi
Nale
8
Sidarta, Yll Limani
Spiti
9
Pirro Çako
Shpirt
10
Ya Nina
Ya Ya
11
Elai
Mu nda
12
Gesko
E Jona
13
Yll Limani
Per kon je zbukuru
14
La Fazani
Gjemi do pare
15
Klajdi Haruni
Vajzat e babit
16
Klajdi Haruni ft. Bruno
Mbase
17
Luiz Ejlli
Pa ty (Në Kuadër Të Dashurisë)
18
ZAZA x Evi Reci
Mdo
19
Tironci ft. Just X
Rezarta
20
Fifi ft. Ermal Fejzullahu
Trendafil Blu
21
Ardit Cuni x Klement
AmanMen
22
Aldor Dore
Rastësisht
23
Klajvert
Dashuri
24
Semi
Buzët
25
Sardi & Marsela Cibukaj
Deti
26
Olimpia
Dy Buzë
27
Martin Pano
Isabel
28
Lorenc Hasrama ft. Olsi Bylyku
Hëna
29
Mato
Dashni Ilegale
30
Krenar
My Love