Albanian’s Hot Top 30, Week of November 21st

Elgit Doda pas një sërë projektesh mjaft të suksesshme, e provon sërish me “Ik”. Por mbetet për t’u parë nëse do arrijë po të njëjtin sukses apo do mbetet në hijen e tyre. Nga ana tjetër një bashkëpunim mjaft i fortë është ai i Era Istrefi dhe Buta në “5AM”. Pra, një këngë që do ta dëgjonit deri në orët e para të mëngjesit, apo jo?

Art Abazi di si gjithmonë të prekë me krijimet e tij. Tashmë godet dhe njëherë në shenjë me “Harrom”. Një bashkëpunim sa i papritur aq dhe i fuqishëm ishte ai i dy prej artistëve tanë të preferuar, Dafina Zeqiri dhe Alban Skenderaj. “Copa Copa” është pak të thuhet se theu çdo rekord tek publiku.

Edhe pse një artist aspak i ri në tregun muzikor, Franc Koruni hyn për herë të parë në këtë playlist me “Detyron”. Por nga ana tjetër një artist i ri, Dylan prezantohet për herë të parë me “So tu ma ni”.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Elgit Doda
Ik
2
Era Istrefi x Buta
5AM
3
Art Abazi
Harrom
4
Dafina Zeqiri ft. Alban Skenderaj
Copa Copa
5
Franc Koruni
Detyron
6
Dylan
So tu ma ni
7
Flori Mumajesi
Mbaroj per ty
8
Ya Nina
Merri
9
Albora
Hala
10
Elai
Truni Terr
11
Yll Limani
Malet
12
Kida
Ma lujte
13
Gjon’s Tears
Pure
14
Majk X Bardhi
Përgjithmonë
15
Shpat Deda
T'Huj
16
Alban Chela
Lonely
17
Fero
Gorilla Muzik
18
lluni
Top 3
19
KENNZ
HARROVE
20
Sin Boy
#31#
21
Ya Nina
A po don / Kiss Kiss
22
KRAS
Rrefime
23
Eneda Tarifa
Kjani Trima
24
Art Abazi
Jeta
25
Don Xhoni x Era Istrefi
Hala
26
La Fazani
Fluturoj
27
RØN x Dafina Zeqiri
Boma ni tel
28
SYTË
Sirena
29
Besa x Lyrical Son
Si Kalama, Machoman
30
Akrepi
Ballando