Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST

Albanian’s Hot Top 30, Week of November 22nd

Po ju paraqesim disa prej hiteve më të mira të momentit për sa i përket këngëve shqiptare. Jeni kurioz se cilat janë ato?

Një nga këngët që është pritur shumë mirë nga publiku është pikërisht bashkëpunimi i Don Xhonit dhe Loredanës në “Gjuj për to”. Dyshja kanë sjellë një hit që po dëgjohet tashmë kudo dhe mesa duket shkojnë shumë me njëri-tjetrin. Pas suksesit me Nitsu, Albu këtë herë vjen në listë me një projekt solo, të titulluar “Arrogante”. Do të ketë ajo sukses?

Gjithashtu një tjetër lajm i mirë nga Kastro Zizo. Ai ka publikuar projektin e tij “Mall burri”, për të cilin gjeti frymëzim nga një poezi e mikut të tij të ngushtë. MatoLale vjen për herë të parë në këtë listë me “Enxhi”. A do të mirëpritet ai si duhet? Gjithashtu dhe Otto ka sjellë një tjetër bashkëpunim që premton sukses, kësaj here me Vice në “Broski”.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Kastro Zizo
Mall Burri
2
Don Xhoni x Loredana
Gjuj për to
3
MatoLale
Enxhi
4
OTTO x VICE
Broski
5
ALBU
Arrogante
6
Mentor Haziri
Qëndro
7
Dafina Zeqiri ft. Ron - Murder on the Dance Floor
Murder on the dancefloor
8
Diona Fona
A jena
9
Bardhi x Ledri Vula
Cope Cope
10
Marigona
Fajet
11
Rina
Mia
12
Capital T x Elvana Gjata
Flakë
13
ALANDY
Mr Dj/Replay
14
Elai
Nokia
15
Gesko
Malli
16
Kida
Ike
17
Samanta
Mama
18
Don Phenom
Pa Meshire
19
Otto x Big KIK
Fundi Fillimi
20
Cricket x MUMA
Thema
21
Redon Berani
Louis Vuitton
22
Nitsu feat. ALBU
Bomaye
23
Butrint Imeri
Kuku
24
Dafina Zeqiri ft. MC Kresha
Vet e lype
25
Geasy x Majk feat Xhensila
Mëkati jem
26
Elai
Lale
27
Elai
Paranormal
28
Killua
Bageti e Bujqesi
29
Don Xhoni
Trust me
30
Cekic
Dua