Albanian’s Hot Top 30, Week of October 2nd

Ardit Cuni vjen në një bashkëpunim mjaft të veçantë me artistin e ri Klement dhe së bashku kanë sjellë një këngë, mjaft ritmike dhe energjike. Aldor Dore, një tjetë artist i ri në tregun shqiptar, ka sjellë projektin e tij të parë titulluar ¨Rastësisht¨. Edhe pse kjo është kënga e tij e parë, gjatë viteve ai ka realizuar disa cover-a të artistëve të tjerë në kanalin e tij në YouTube.

Edhe pse i ri në moshë, kjo nuk e ka ndaluar Klajvert të ketë një karrierë të suksesshme në tregun muzikor. Klajvert ka publikuar së fundmi projektin e tij të radhës titulluar ¨Dashuri¨. Rikujtojmë se, bashkëpunimi i tij me Lorenc Hasraman, ”Luj Luj”, në vitin 2023, e solli Klajvert në listën e Top Awards.

Artisti Semi vjen me një realizim të ri muzikor, titulluar ¨Buzët¨. Pjesa e hyrjes së këngës përmban refrenin nga kënga e njohur e Eranda Libohovës, ¨Buzët më ishin tharë¨, dhe më pas kënga vazhdon me tingujt dhe ritmin karakteristik të artistit.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Ardit Cuni x Klement
AmanMen
2
Aldor Dore
Rastësisht
3
Klajvert
Dashuri
4
Semi
Buzët
5
Dafina Zeqiri ft. Bruno & Klajdi Haruni
Xhane Xhane
6
Sardi & Marsela Cibukaj
Deti
7
Olimpia
Dy Buzë
8
Martin Pano
Isabel
9
Lorenc Hasrama ft. Olsi Bylyku
Hëna
10
Mato
Dashni Ilegale
11
Krenar
My Love
12
Bjorni Linza ft. Yohanan
Oh Celebrate Him
13
Luiz Ejlli
Amanet
14
Kieda Budini
Për ty lë ëndrrat
15
Cricket x Ada & Ya Nina
Dance for the money
16
Alban Chela & Tiri Gjoci
Killing Me
17
Rina x The Victor
Ça Je
18
Lil Koli x Rvchet x Solo
Mah Bebé
19
Capital T x Eaz & Rina
Dirty Move
20
Tuna
Qa Bone
21
Capital Bra x OTTO
Was Geht
22
Denk x Noizy
Andërr
23
Kida x Mc Kresha x Lyrical Son
Fluturu
24
David Dreshaj
Alkool
25
Mc Kresha ft. Butrint Imeri
Zhurmë (Genvis & Tr3ndy Mashup)
26
Ledri Vula x Mc Kresha x Vig Poppa
2 Passaporta
27
Ledri Vula x Capital T
Win Win
28
RØN
Po du
29
Ledri Vula
Rri
30
Ronela x Fifi
Hajde Shpirti