Albanian’s Hot Top 30, Week of October 3rd

Pas eksperiencës së saj në “Big Brother VIP Albania”, Semi Jaupaj mori një hov mjaft të madh në muzikë. Shumë shpejt ajo erdhi me projekte të njëpasnjëshme. Tani ajo ka sjellë këngën e saj më të re të titulluar “Nah”, një titull të cilin ajo e mendoi të fundit pasi çdo gjë tjetër ishte gati në lidhje me projektin. Megjithatë aspak keq apo jo?

E mbani mend Akrepin nga “Moj Xhoana moj”? Pyetje retorike kjo, sigurisht që ju kujtohet! Epo tani, ai vjen në playlist-ën e hiteve me të mira shqiptare me “Ballando”, një projekt me një ‘vibe’ interesant.

Pasi performoi dy nga hitet e saj të reja në “A Live Night”, “Si kalama” dhe “Machoman”, të gjithë ishim shumë kuriozë për t’i parë të përfunduar këto projekte. Tashmë ato janë publikuar dhe Besa nuk na ka zhgënjyer aspak, ishin tamam ajo që prisnim. “Si kalama” vjen si një bashkëpunim me Lyrical Son ndërsa “Machoman”, solo.

Koka sjell videon e “Eudaimonia” nga albumi me të njëjtin titull dhe padyshim që është ‘tjetër nivel’. Nga ana tjetër kemi dhe një bashkëpunim mes Elinel dhe Numen, dy artistë që vlen të thuhet se kanë bërë gjithmonë diferencën në tregun muzikor shqiptar.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Semi Jaupaj
Nah
2
ELINEL x Numen
Ska tjeter
3
KOKA
Eudaimonia
4
Besa x Lyrical Son
Si Kalama, Machoman
5
Akrepi
Ballando
6
Alban Chela & Besa
Zonja & Zoterinj
7
Retrovizorja
Mist
8
Retrovizorja
Si të humba ty
9
Bardhi
Zhytem x Prap
10
SEMI
Euro
11
Loré x naBBoo
Extasy
12
Fatos Shabani
Dritës
13
Donald
Hesht
14
Alban Ramosaj
A Je Me Najkon
15
Blero ft Arbanna
Amore
16
Edona Reshitaj
Me shume se e bukur je
17
Fifi x Gjiko
365
18
DJ Geek feat. SEMI
Raptish x Tranquilo
19
Ledri Vula X LumiB X NUK
Uma Love
20
Elgit Doda
Nuk Muj
21
Dafina Zeqiri
Dhimbje Dhimbje
22
David Dreshaj
Do dashni
23
ARNON x Sardi
Ajo S'Do Normale
24
Nilsa Hysi
Doja Doja
25
Alandy x Young Zerka
Edhe pak
26
Nilsa Hysi
Asaj
27
Jonida Maliqi
Hije
28
KOKA
Skin And Bones
29
Dopamin
Hold On
30
Min3
Reggaeton