Albanian’s Hot Top 30, Week of September 12th

Donald Veshaj prej muajsh tanimë është një nga emrat më të përfolur në media dhe portale që pas përfundimit të “BBV”. Dhe në muzikë gjithashtu, Donaldi ka qenë shumë aktiv me prodhime të reja muzikore. Para pak ditësh artisti publikoi këngën e tij më të fundit si një surprizë për ndjekësit për ditëlindjen e tij. “Hesht”mban titullin projekti më i ri dhe nga teksti i këngës ne na u duk si një ‘kërkim falje’ për historinë e tij aq të bujshme të dashurisë që tanimë është konfirmuar ribashkimi.

Fatos Shabani vjen për herë të parë në këtë listë me “Dritës”, një projekt mjaft origjinal dhe gjithashtu shumë i ndjerë. Artistin jemi mësuar ta shohim me grupin Bystandr, por tani vjen me një single.

Loré është bërë bashkë me naBBoo për të na sjellë pak “Extasy” këtë fillim vjeshte. Nga ana tjetër, na duket ne apo Semi sa vjen e po bëhet më aktiv duke sjellë projekte të reja që po futen fuqishëm në treg? Sidoqoftë, ne na pëlqen shumë ‘vibe’-i i artistit.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Donald
Hesht
2
Fatos Shabani
Dritës
3
Loré x naBBoo
Extasy
4
SEMI
Euro
5
Alban Ramosaj
A Je Me Najkon
6
Blero ft Arbanna
Amore
7
Edona Reshitaj
Me shume se e bukur je
8
ARNON x Sardi
Ajo S'Do Normale
9
Nilsa Hysi
Doja Doja
10
Alandy x Young Zerka
Edhe pak
11
Nilsa Hysi
Asaj
12
Fifi x Gjiko
365
13
DJ Geek feat. SEMI
Raptish x Tranquilo
14
Ledri Vula X LumiB X NUK
Uma Love
15
Elgit Doda
Nuk Muj
16
Dafina Zeqiri
Dhimbje Dhimbje
17
David Dreshaj
Do dashni
18
Jonida Maliqi
Hije
19
KOKA
Skin And Bones
20
Dopamin
Hold On
21
Dhurata Dora feat. Luciano
Adrenalina
22
Yll Limani x Ledri Vula
Tonat
23
Rina
Daddy
24
Skerdi x Tuna
A je
25
Ylli Limani x Noizy
Alkool
26
Xhensila x Noizy
Edhe një natë
27
Samanta X Pitt Leffer
Le Le
28
ELINEL x Lyrical Son
Benzo
29
Min3
Reggaeton
30
Renis Gjoka ft. Eneda Tarifa
Cep më Cep