Albanian’s Hot Top 30, Week of September 19th

Na lejoni t’ju themi që lista e kësaj jave do mund t’ju duket si një déjà vu. Kjo është hera e dytë për këtë muaj që nuk kemi asnjë hyrje të re në playlist-ën e javës të 30 hiteve më të mira shqiptare në Top Albania Radio.

Sa ndryshe duket ky  sezon vjeshte në krahasim me verën që sapo kemi lënë pas, apo jo. Sjellim ndër mend se sa aktivë kanë qenë artistët shqiptarë gjatë sezonit të verës, duke sjellë jo vetëm një, por disa projekte brenda një kohe të shkurtër.

Mund të përmendim këtu Ledri Vula, Yll Limani, Dafina Zeqiri, e shumë të tjerë që numëruan disa hite muajt e kaluar. Epo mesa duket, iku vapa me gushtin!

Por a mund të jetë kjo periudhë “qetësia para një stuhie”? Thënë ndryshe, a mos artistët tanë po punojnë njëkohësisht për të ‘konkurruar’ mes tyre se cili do të sjellë hitin më të mirë të vjeshtës? Kemi një parandjenjë që projekte të shumta janë ‘duke u gatuar’ dhe është çështje kohe se kur do të mund t’i shijojmë. Ndërkohë, le të presim dhe pak!

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
SEMI
Euro
2
Loré x naBBoo
Extasy
3
Fatos Shabani
Dritës
4
Donald
Hesht
5
Alban Ramosaj
A Je Me Najkon
6
Blero ft Arbanna
Amore
7
Edona Reshitaj
Me shume se e bukur je
8
ARNON x Sardi
Ajo S'Do Normale
9
Nilsa Hysi
Doja Doja
10
Alandy x Young Zerka
Edhe pak
11
Nilsa Hysi
Asaj
12
Fifi x Gjiko
365
13
DJ Geek feat. SEMI
Raptish x Tranquilo
14
Ledri Vula X LumiB X NUK
Uma Love
15
Elgit Doda
Nuk Muj
16
Dafina Zeqiri
Dhimbje Dhimbje
17
David Dreshaj
Do dashni
18
Jonida Maliqi
Hije
19
KOKA
Skin And Bones
20
Dopamin
Hold On
21
Dhurata Dora feat. Luciano
Adrenalina
22
Yll Limani x Ledri Vula
Tonat
23
Rina
Daddy
24
Skerdi x Tuna
A je
25
Ylli Limani x Noizy
Alkool
26
Xhensila x Noizy
Edhe një natë
27
Samanta X Pitt Leffer
Le Le
28
ELINEL x Lyrical Son
Benzo
29
Min3
Reggaeton
30
Renis Gjoka ft. Eneda Tarifa
Cep më Cep