Albanian’s Hot Top 30, Week of September 25th

Duket se këtë sezon Dafina ka ‘hequr dorë’ nga këngët ritmike dhe po publikon vetëm projekte që i dedikohen dashurisë. Së fundmi Dafina ka publikuar këngën e saj më të re, e cila është një bashkëpunim me Brunon dhe Klajdi Harunin me titull “Xhane Xhane”. Kënga është bë mjaft virale në rrjet pasi shumë njerëz e kanë krahasuar videoklipin e këngës së tyre me atë të “Hymn For The Weekend” nga Coldplay dhe Beyoncé. Olimpia, nga ana tjetër, ka publikuar një këngë mjaft ritmike titulluar “Dy Buzë”.

Këngëtari dhe kantautori i njohur Sardi Strugaj bëri të ditur se do të jetë pjesë e “DWTS”. Përveç kësaj, ai ka publikuar dhe këngën e tij më të re që mban titullin “Deti” dhe që erdhi në bashkëpunim me Marsela Çibukaj. Artisti ka treguar në fakt se kjo këngë ka një histori shumë të veçantë që e ka lidhur akoma dhe më shumë me këtë projekt. Për të shkruar vargun e parë të kësaj kënge, ai është frymëzuar pikërisht nga deti Adriatik. Martin Pano ka realizuar një projekt muzikor mjaft të ndjerë, të cilin ai ia dedikon një njeriu mjaft të veçantë në jetën e tij, “Isabel”. Edhe artisti Krenar ka publikuar një këngë dedikuar dashurisë që dallohet që në titull, “My Love”, se i dedikohet kësaj ndjenje kaq të bukur.

Një bashkëpunim tjetër dhe mjaft i suksesshëm vjen midis Lorenc Hasramës dhe Olsi Bylykut titulluar “Hëna”, projekt i cili u bë viral në rrjetet sociale ende pa u publikuar zyrtarisht në kanalin zyrtar të artistit. Mesa duket ‘dashuria’ është tema mbizotëruese e këngëve të krijuara së fundmi nga artistët. Edhe Mato Lale ka sjellë këngën “Dashni Ilegale”, i cili si githmonë vjen me një stil mjaft të veçantë dhe karakteristik.

Powered by The Top List © / Top Awards ©

1
Dafina Zeqiri ft. Bruno & Klajdi Haruni
Xhane Xhane
2
Sardi & Marsela Cibukaj
Deti
3
Olimpia
Dy Buzë
4
Martin Pano
Isabel
5
Lorenc Hasrama ft. Olsi Bylyku
Hëna
6
Mato
Dashni Ilegale
7
Krenar
My Love
8
Bjorni Linza ft. Yohanan
Oh Celebrate Him
9
Luiz Ejlli
Amanet
10
Kieda Budini
Për ty lë ëndrrat
11
Cricket x Ada & Ya Nina
Dance for the money
12
Alban Chela & Tiri Gjoci
Killing Me
13
Rina x The Victor
Ça Je
14
Lil Koli x Rvchet x Solo
Mah Bebé
15
Capital T x Eaz & Rina
Dirty Move
16
Tuna
Qa Bone
17
Capital Bra x OTTO
Was Geht
18
Denk x Noizy
Andërr
19
Kida x Mc Kresha x Lyrical Son
Fluturu
20
Dafina Zeqiri ft. Elgit Doda
Si Mua
21
David Dreshaj
Alkool
22
Aurela Gaçe
Se ti je
23
Mato Lale
Diamante
24
Mc Kresha ft. Butrint Imeri
Zhurmë (Genvis & Tr3ndy Mashup)
25
Ledri Vula x Mc Kresha x Vig Poppa
2 Passaporta
26
Ledri Vula x Capital T
Win Win
27
RØN
Po du
28
Ledri Vula
Rri
29
Ledri Vula ft. Lumi B
Mrena
30
Ronela x Fifi
Hajde Shpirti