Dj Ankloe – Selected By 2022

Kloi Vladi është Dj e vetme vajzë dhe gjithashtu më e reja që Top Albania Radio ka patur ndonjëherë. Ajo ka lindur në Tiranë në vitin 2005 dhe karrierën si Dj e ka nisur në moshën 14-vjeçare. Dj Ankloe është një ndër të voglat e familjes së madhe të Top Albania Radio-s.

Dashuria e saj për muzikën ka filluar në një moshë fare të vogël, ku tashmë ka tre vite që e praktikon profesionin e saj si DeeJay. Pasioni i madh që ajo për profesionin e DJ dhe muzikën në tërësi e ka bërë një DJ autodidakte nisur nga miksimet më të vogla në përpunimin e këngëve të ndryshme. Dj Ankloe ka përgjedhur 20 projektet muzikore që sipas saj janë dhe ndër më të mirat…

1
Sofi Tukker
Matadora (Medina Remix)
2
Purple Disco Machine, Sophie and the Giants
In The Dark
3
Vion Konger & Nexeri
Now You're Gone
4
Serge Legran & DJ DimixeR
Love Bliss
5
Manuel Riva feat. IRAIDA
Modern Love
6
Manda x Nesco feat. ZADI
Only You
7
Vegas Jones feat. Nika Paris
Amnésie
8
Vanotek feat. Eneli
Tell Me Who
9
Fireboy DML & Ed Sheeran
Peru
10
Shavi feat. Jaime Deraz
So Dramatic
11
Armin van Buuren & Billen Ted feat. JC Stewart
Come Around Again
12
Robin Schulz & David Guetta
On Repeat
13
Regard, Kwabs
Signals
14
Deadmau5 & Kaskade ft. Hayla
Escape
15
Purple Disco Machine, Bosq ft. Kaleta
Wake Up!
16
Bob Sinclar, Nyv
Borderline
17
Coyot & The Prince Karma feat. Kallay Saunders
Why
18
Lost Frequencies ft.Calum Scott
Where Are You Now
19
DAM
Like I Do
20
Jonas Blue, Julian Perretta
Perfect Melody