Dj Vini – Top 20 Songs of 2021

Dj Vini, një nga Dj rezidentë të Top Albania Radio-s, ndër ata që kanë më shumë vite që punojnë në familjen e madhe të kësaj radio dhe ndër ata që punën e bën me shumë pasion. Aktualisht në TAR, mbulon teknikisht si dhe përzgjedh muzikën në “Wake Up” si dhe mbulon pjesën teknike e artistike të emisionit “Ndryshe” me Salsano Rrapin dhe Adi Pojana.

Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i një viti të ri, e me shpresën që do të jetë një vit akoma dhe më i mirë se ky që po lëmë pas. Patjetër që me përzgjedhjen muzikore të Dj Vinit jemi njohur gjatë të dielave në “Selected By” në Top Albania Radio, ku ai na ka lënë të shijojmë disa nga hitet më të mira ndër vite, por këtë herë Vini do të na njohë me një tjetër playlist, atë të 20 këngëve më të mira të vitit sipas tij. Zbulojini ato…

1
Masked Wolf
Astronaut In The Ocean
2
Elton John, Dua Lipa
Cold Heart (PNAU Remix)
3
Måneskin
Beggin’
4
Ed Sheeran
Shivers
5
Adele
Easy On Me
6
Dua Lipa
We're Good
7
The Kid LAROI, Justin Bieber
STAY
8
Olivia Rodrigo
drivers license
9
ATB, Topic, A7S
Your Love (9PM)
10
The Weeknd
Take My Breath
11
Alban Kondi x Bojken Lako x Kastro Zizo
MONO
12
X Ambassadors
My Own Monster
13
Kungs
Never Going Home
14
Coldplay
Higher Power
15
Olivia Rodrigo
good 4 u
16
OneRepublic
Run
17
Elvana Gjata
Mos u ngut
18
The Weeknd & Ariana Grande
Save Your Tears
19
Camila Cabello
Don't Go Yet
20
Farruko
Pepas