Dj Wizii – Selected By 2022

Ergys Daci apo siç njihet ndryshe si Wizii, është një ndër Dj më të ri e të talentuar në kryeqytet. Që prej vitit 2015 ai është aktiv duke performuar në klubet më të frekuentuara të Tiranës.

Eksperiencën e tij në radio e ka nisur në 2016-ën ndërkohë që pjesë e TAR është bërë një vit më vonë. Fokusi i tij kryesor janë rrymat “Dance”, “Pop”, R&B”, “House” dhe “EDM”. Si gjithmonë Dj Wizii sjell një frymë tjetër, një freski ndryshe. Zbuloni cilat janë sipas tij 20 këngët më të mira që do t’ju shoqërojnë më së shumti këtë vit…

1
Sam Feldt, Salem Ilese
Hate Me
2
Aya Nakamura
Méchante
3
Felix Jaehn
Do It Better
4
Jason Derulo feat. Kodak Black
Slidin'
5
Mabel, 24kGoldn
Overthinking
6
Farruko
Nazareno
7
Gryffin & Olivia O’Brien
Caught Up
8
Måneskin
SUPERMODEL
9
Willy William
Trompeta
10
David Guetta & Becky Hill & Ella Henderson
Crazy What Love Can Do
11
Netsky & Rita Ora
Barricades
12
Bob Sinclar, Nyv
Borderline
13
Imanbek, salem ilese
Married to Your Melody
14
Ava Max
Maybe You’re The Problem
15
Pabllo Vittar feat. Rina Sawayama
Follow Me
16
Harry Styles
As It Was
17
Jax Jones feat. MNEK
Where Did You Go
18
Regard, Years & Years
Hallucination
19
Purple Disco Machine, Sophie and the Giants
In The Dark
20
Sigala, Talia Mar
Stay The Night