Dj Wizii – Top 20 Songs of 2021

Me ardhjen e stinës së dimrit, kemi tendencën që të bëhemi pak përtacë dhe të mos dalim më aq shpesh sa gjatë stinës së verës ku pothuajse çdo natë gjendeshim nëpër festa duke kërcyer dhe duke kaluar bukur, sigurisht që dhe kufizimet e pandemisë kanë krijuar shumë pakënaqësi.

Por ashtu si çdo herë, Dj Wizii sjell një frymë tjetër, një freski ndryshe. Një playlist e veçantë me një larmi rrymash, duke nisur nga Dance, Hip-Hop, R&B e deri tek hitet verore më të dashura për të gjithë. Wizii na njeh këtë herë me 20 këngët e këtij viti, të cilat sipas tij bënë diferencën. Zbulojini ato këtu…

 

1
Ed Sheeran
Bad Habits
2
The Weeknd ft. ROSALÍA
Blinding Lights
3
Jovanotti
Il Boom
4
Becky G
Bella Ciao
5
James Blunt
I Came For Love
6
ArrDee
Flowers (Say My Name)
7
Camila Cabello, Myke Towers, Tainy
Oh Na Na
8
David Guetta feat. Bebe Rexha, Ty Dolla $ign & A Boogie Wit da Hoodie
Family
9
MEDUZA ft. Hozier
Tell It To My Heart
10
Armin van Buuren & Davina Michelle
Hold On
11
Purple Disco Machine ft. Eyelar
Dopamine
12
Becky Hill & Topic
My Heart Goes (La Di Da)
13
Tiësto & Karol G
Don't Be Shy
14
Ofenbach ft Lagique
Wasted Love
15
Riton x Nightcrawlers ft. Mufasa & Hypeman
Friday
16
Young T & Bugsey ft Headie One
Don’t Rush
17
Sia ft David Guetta
Floating Through Space
18
Masked Wolf
Astronaut In The Ocean
19
Black Eyed Peas, Saweetie, Lele Pons
HIT IT
20
Camila Cabello
Don't Go Yet