Dj XXL – Selected By 2022

Erald Konçi, i njohur si Dj XXL pas disa vitesh eksperiencë si Dj në disa radio lokale dhe në disa klube nate, në Dhjetor të vitit 2001 i’u bashkua stafit të Top Albania Radio. Pavarësisht se shoqëron me muzikë programet si “Një këngë për ty” apo “The Top List”, rryma e preferuar e Dj XXL mbetet “house & techno”.

Padyshim që me XXL jeni njohur gjithashtu edhe gjatë të dielave në “Selected By” me muzikën më të mirë të përzgjedhur prej tij. E, në këtë playlist Dj XXL ka përzgjedhur për të gjithë ne 20 nga këngët më të mira sipas tij, që me siguri do i dëgjoni e do i ridëgjoni vazhdimisht duke shoqëruar ditët tuaja me tingujt e tyre…

1
OneRepublic
I Ain’t Worried
2
Måneskin
SUPERMODEL
3
Harry Styles
Late Night Talking
4
Post Malone ft. Doja Cat
I Like You (A Happier Song)
5
Imagine Dragons
Sharks
6
XXXTENTACION & Kanye West
True Love
7
Drake
Massive
8
Vegas Jones feat. Nika Paris
Amnésie
9
iann dior
Live Fast Die Numb
10
George Ezra
Green Green Grass
11
Conan Gray
Yours
12
Sofia Carson
It's Only Love, Nobody Dies
13
Charlie Puth
That's Hilarious
14
James Hype, Miggy Dela Rosa
Ferrari
15
Diplo & Miguel
Don't Forget My Love
16
Alonzo, Ninho & Naps
Tout Va Bien
17
Soolking feat Reynmen
Askim
18
Latto, Mariah Carey
Big Energy
19
NEIKED x Anne-Marie x Latto
I Just Called
20
Darin
Superstar