Dj XXL – Top 20 Songs of 2021

Dj XXL ka shumë vite që është pjesë e botës së muzikës dhe gjithashtu një ndër Dj resident të radios shumë të dashur për të gjithë dëgjuesit, Top Albania Radio. Padyshim që me XXL jeni njohur gjatë të dielave në “Selected By” me muzikën më të mirë të përzgjedhur prej tij, por ai gjithashtu na shoqëron çdo ditë në “Një Këngë Për Ty”.

Dj XXL këtë herë vjen me një tjetër përzgjedhje të tijën. XXL do të na njohë në këtë playlist me 20 këngët më të mira të vitit 2021. A jeni kuriozë të dini se çfarë ka përzgjedhur ai dhe se cilat hite janë të preferuarat e XXL? Zbulojini ato këtu…

1
P!nk, Willow Sage Hart
Cover Me In Sunshine
2
Post Malone
Only Wanna Be With You
3
DJ Snake & Selena Gomez
Selfish Love
4
Jack Savoretti
Too Much History
5
Elton John, Dua Lipa
Cold Heart (PNAU Remix)
6
GASHI
Sleeping On My Left
7
The Kid LAROI, Justin Bieber
STAY
8
Justin Wellington feat. Small Jam
Iko Iko
9
Aya Nakamura
Copines
10
Sandro Cavazza, Georgia Ku
Love To Lose
11
24kGoldn
Love Or Lust
12
Francesca Michielin, Fedez
CHIAMAMI PER NOME
13
Imagine Dragons x J.I.D
Enemy
14
Doja Cat
Woman
15
Ed Sheeran
Bad Habits
16
Purple Disco Machine ft. Eyelar
Dopamine
17
Coldplay X BTS
My Universe
18
Camila Cabello
Don't Go Yet
19
Dua Lipa
Love Again
20
Ed Sheeran
Shivers