The Playlist, Week of April 25h

Dalëngadalë po mbyllim edhe këtë muaj dhe tani që jemi disa hapa më afër stinës së verës, mund të ndihet që tani një atmosferë më ndryshe. Sigurisht këtu përfshihet edhe playlista jonë muzikore.

Nicki Minaj dhe Fivio Foreign me “We go UP” na e tregon më së miri këtë gjë. Dhe jo vetëm, gjithashtu Becky G dhe Karol G ngrenë edhe njëherë temperaturat me “Mamiii”. Një tjetër super bashkëpunim është dhe ai i Shakira dhe Rauw Alejandro…

Nga ana tjetër Ed Sheeran dhe Lil Baby vijnë në një miksim kaq të përsosur të dy stileve muzikore në projektin “2Step”. Por nëse kjo nuk hyn në preferencat tuaja, Lil Baby vjen gjithashtu solo në “In a minute”.

Zbuloni më shumë në listën më të mirë muzikore që kemi përzgjedhur për ju…

1
Jon Batiste
Freedom
2
Napoleone
Anna è tornata
3
Cesare Cremonini
Chimica
4
Ghali
Fortuna
5
Nicki Minaj, Fivio Foreign - We go UP
We Go Up
6
Lil Baby
In A Minute
7
Becky G, KAROL G
Mamiii
8
Motionless In White
Masterpiece
9
Shakira, Rauw Alejandro
Te Felicito
10
Glass Animals & Albert Hammond Jr.
Don’t Wanna Talk (I Just Wanna Dance)
11
Ed Sheeran, Lil Baby
2Step
12
Klypso, Snoop Dogg, War, Doggface
Low Rider
13
Florence + The Machine
Free
14
The Weeknd, KAYTRANADA
Out of Time
15
Sean Paul, Damian Marley, Nicky Jam
No Fear
16
George Ezra
Green Green Grass
17
Christos Mastoras
AN
18
!!! (Chk Chk Chk) ft. Meah Pace
Panama Canal
19
Don Omar, Wisin, Gente de Zona
Soy Yo
20
Phoebe AXA
Panic
21
Tayc, Adekunie Gold
D O D O
22
Jovanotti, Sixpm
I love you baby
23
Alec Benjamin
Speakers
24
Why Don’t We
Let Me Down Easy (Lie)
25
Paulo Londra
Chance
26
Rhove
Shakerando
27
Anitta, Checho Corleone
Gata
28
Lizzo
About Damn Time
29
Sebastian Yatra, John Legend
Tacones Rojos
30
Anitta
Envolver
31
Paulo Londra
Plan A
32
Netta
I Love My Nails
33
Wiz Khalifa, Big K.R.I.T., Smoke DZA, and Girl Talk
Ain't No Fun
34
Charlotte Jane
10 percent
35
DJ Neptune ft. Mr Eazi & Konshens
Walangolo
36
Aurora
The Woman I Am
37
Chlöe
Treat Me
38
Lele Pons, Kim Loaiza
Piketona
39
Lauv
All 4 Nothing (I'm So In Love)
40
Follya
Morto Per Te
41
David Guetta & Afrojack ft. Missy Elliott, BIA & Doechii
Trampoline
42
Static & Ben El x Snoop Dogg x Lil Baby
ZikI Ziki
43
Vasco Rossi, Marracash
La Pioggia Alla Domenica
44
Emeli Sandé
There Isn't Much
45
Camilla Cabello ft. Willow
Psychofreak
46
Harry Styles
As It Was
47
Odesza, The Knocks
Love Letter
48
Willy William & will.i.am & Lali
Solo
49
Daddy Yankee x El Alfa x Lil Jon
Bombón