The Playlist, Week of August 1st

“Bonsoir” është projekti më i ri i kantautores veneciane Francesca Michielin. Kënga, e cila vjen pas sukseseve të single-it “Nei tuoi occhi”, është pjesë e një projekti të ri diskografik të pa publikuar, i cili feston karrierën e saj 10-vjeçare nga fitorja në skenën e ‘talent show’ “X Factor”.

Diku tek rreth dy muaj më parë, Tove Lo na tha se askush nuk vdes nga dashuria (“No one dies from love”). Por tek ky projekti i ri “2 Die 4”, na bëri pak konfuzë. Si përfundim, për çfarë apo për kë ‘do të vdisnim’ ne sipas Tove Lo? Zbulojeni tek projekti i saj i ri!

Sa bukur tingëllon projekti i ri i Stromae dhe Camilla Cabello, “Mon Amour”. E kujt ia priste mendja se ata do të bëheshin bashkë, por fundja sa mirë që ndodhi kështu. Megjithatë, nuk është një këngë aq romantike sa mund të mendonit. Na vjen keq që t’ju zhgënjejmë, por hidhini një sy tekstit dhe videoklipit…

 

1
Imen Siar
Glitter and Gold
2
Francesca Michielin
bonsoir
3
Airete
Tutto
4
Gorillaz ft. Thundercat
Cracker Island
5
Saucy Santana ft. Latto
Booty
6
Spencer Sutherland
Everybody
7
Rosalía
Despechá
8
Calvin Harris, Normani, Tinashe, Offset
New To You
9
Tove Lo
2 Die 4
10
Stromae, Camilla Cabello
Mon amour
11
Bastille
Revolution
12
Beyoncé
Cuff it
13
Benson Boone
Nights like these
14
PRETTYMUCH
Talking 2 You
15
Craig David & Galantis
DNA
16
Macklemore, Tones And I
Chant
17
Alfa, Mr Gabriel
You Make me so Happy
18
Malika Ayane
Una Ragazza
19
Brent Faiyaz
All Mine
20
SDM ft. Tiakola
Redescends
21
Billie Eilish
TV
22
The Chainsmokers
Time Bomb
23
Russ, Ed Sheeran
Are You Entertained
24
Panic! At The Disco
Middlo of A Breakup
25
Odesza, Izzy Bizu
Forgive Me
26
Doechii, SZA
Persuasive
27
iann dior
I Find it Hard
28
Rocco Hunt, Elettra Lamborghini, Lola Indigo
Caramello
29
Jovanotti, Sixpm
Sensibile all'estate
30
Wes Nelson, French Montana
Fly Away
31
ArrDee, Kyla
Hello Mate
32
Tecla
Griderò il tua nome
33
5 Seconds of Summer
Blender
34
Mabel
LOL
35
P!nk
Irrelevant
36
Lizzo
2 Be Loved (Am I Ready)
37
Calvin Harris, Justin Timberlake, Halsey, Pharrell Williams
Stay With Me
38
Ellie Goulding, Big Sean
Easy Lover
39
James BKS, will.i.am
Jungle go dumb
40
Paolo Nutini
Radio
41
Netsky, Rita Ora
Barricades
42
Irama
PAMPAMPAMPAMPAMPAMPAMPAM
43
Lauv
Kids Are Born Stars
44
Ghali ft. madame
PARE
45
Beyoncé
Break my Soul
46
Cat Burns,Sam Smith
Go
47
Bastille
Remind me
48
John Legend, Muni Long
Honey
49
Jawny,Beck
Take it Back