The Playlist, Week of December 5th

Troye Sivan dhe PNAU e dinë se çfarë na duhet për t’i dhënë fund vitit 2022, një këngë vallëzimi. Pas suksesit të “Cold Heart”, PNAU bashkoi forcat me Sivan për këngën e tyre të fundit “You Know What I Need”. “You Know What I Need” shënon këngën e parë origjinale të re nga PNAU këtë vit.

Pasi bëri një pushim nga muzika dhe performancat live gjatë pandemisë për t’u fokusuar në albumin e tij të dytë, këngëtari i hitit “Someone You Loved” është rikthyer dhe është më i fuqishëm se kurrë. Po flasim për Lewis Capaldi, i cili ka publikuar këngën e tij të re “Pointless” dhe që tani fansat janë ‘çmendur’ pas kësaj kënge.

The Weeknd i është bashkuar së fundmi trendit të rikthimit ‘në jetë’ të këngëve të vjetra. Ai ka ardhur në një bashkëpunim me producentin Metro Boomin dhe reperin 21 Savage duke rikrijuar projektin e Mario Winans, “I Don’t Wanna Know”. Kënga e re quhet “Creepin” dhe një pjesë e saj është refreni i hitit të vitit 2016.

1
PNAU, Troye Sivan
You Know What I Need
2
Lewis Capaldi
Pointless
3
Metro Boomin, The Weeknd, 21 Savage
Creepin'
4
Mavins, Rema & LADIPOE feat. Bayanni, Crayon, Magixx, Ayra Starr & Boy Spyce
Alle
5
Peach Tree Rascals
I Need That
6
Olly Murs
Dancing On Cars
7
half·alive
Nobody
8
Circa Waves
Carry You Home
9
KSHMR feat. Baimz
Get With Nobody
10
Achille Lauro
Che sarà
11
ALFA
5 Minuti
12
Tropea
Cringe Inferno
13
MUSE [feat. ELISA]
GHOSTS
14
SANTI FRANCESI
Non è così male
15
Olly Murs
I Hate You When You're Drunk
16
Emotional Oranges
On My Way
17
Red Hot Chili Peppers
The Shape I'm Takin'
18
Jung Kook (of BTS) featuring Fahad Al Kubaisi
Dreamers
19
Josie Man
jealous in my dreams
20
JVKE
golden hour
21
Avril Lavigne
Mercury In Retrogade
22
STORMZY
THIS IS WHAT I MEAN
23
Lil Uzi Vert
Just Wanna Rock
24
Alok x Sigala x Ellie Goulding
All By Myself
25
ILIRA
Clean Break
26
Federica
Meno Sola
27
The Blessed Madonna
Serotonin Moonbeams
28
Regard, Drop G
No Love For You
29
Imagine Dragons
Symphony
30
Machine Gun Kelly (Feat. Naomi Wild)
Taurus
31
Joel Corry & Tom Grennan
Lionheart (Fearless)
32
Spencer Sutherland
Out of love
33
Darin
Satisfaction
34
Alan Walker & UPSAHL
Shut Up
35
Dermot Kennedy
One Life
36
Nicki Minaj, Maluma & Myriam Fares
Tukoh Taka
37
Pharrell Williams, Travis Scott
Down In Atlanta
38
John Legend, Sebastián Yatra
Nervous
39
Skaiwater
ihy
40
Afrojack & James Arthur
Lose You
41
Fitz and the Tantrums
Let Yourself Free
42
Galantis, David Guetta & MNEK
Damn (You’ve Got Me Saying)
43
Stormzy
Firebabe
44
Jason Derulo & Shouse
Never Let You Go
45
Dean Lewis
All For You
46
Asake
Terminator
47
P!NK
Never Gonna Not Dance Again
48
Chris Brown
Under The Influence
49
Clinton Kane
Mexico
50
Jonasu & KOOLKID
Why Don't We