The Playlist, Week of February 6th

Ellie Goulding po fillon numërimin mbrapsht për albumin e saj të ardhshëm, “Higher than Heaven”, duke publikuar këngën “Like A Saviour”. Kënga e re është ngritur me një bas të madh të ndërthurur me sintet e frymëzuara nga vitet ’80 ndërsa Ellie këndon për gjetjen e dashurisë teksa rikuperohet nga një kohë e errët në jetën e saj.

Thyerja e zemrës na prek të gjithëve në një formë ose në një tjetër. Thënë kjo, Sam Fischer ka publikuar këngën e re “You Don’t Call Me Anymore” në të cilën ai eksploron ndjenjën e lëndimit që vjen nga humbja e dikujt që duam.

Legjendat e muzikës dance, Dimitri Vegas dhe David Guetta janë bërë bashkë me këngëtaren dhe aktoren amerikane Nicole Scherzinger dhe DJ/Producentin Azteck për të publikuar këngën “The Drop”, një projekt që është e garantuar se do t’ju fiksojë. Pas disa hiteve që arritën të thyenin rekord si “To Be Loved (Am I Ready” dhe “About Damn Time”, Lizzo vjen me një tjetër projekt po kaq premtues, si “Special”.

1
Ellie Goulding
Like A Saviour
2
Sam Fischer
You Don't Call Me Anymore
3
Tones and I
I Made It
4
Lyn Lapid, Ruth B.
Do U Really?
5
Jonas Blue, Felix Jaehn
Weekends
6
Skrillex, Nai Barghouti
Xena
7
Nia Archives
Conveniency
8
Lojay
MOTO
9
Owl City
Adam, Check Please
10
Steve Aoki, CNCO
Diferente
11
Tiësto & Solardo feat. Poppy Baskcomb
I Can’t Wait
12
Dimitri Vegas x David Guetta x Nicole Scherzinger x Azteck
The Drop
13
Pascal Letoublon, ILIRA
Time After Time
14
Lost Frequencies, Elley Duhé, X Ambassadors
Back To You
15
Romy & Fred again..
Strong
16
BERWYN
Path To Satisfaction
17
Lizzo
Special
18
Venerus
Resta Qui
19
Luude & Issey Cross ft. Moby
Oh My
20
Sam Smith
I'm Not Here To Make Friends
21
Rosalia
LLYLM
22
Ava Max
Ghost
23
Rita Ora
You Only Love Me
24
Zara Larsson
Can't Tame Her
25
Meghan Trainor ft. Kim Petras
Made You Look
26
P!nk
Trustfall
27
Fall Out Boy
Heartbreak Feels So Good
28
Tom Grennan
Here
29
Surf Mesa, Selah Sol
City Of Love
30
Quinn XCII, Ajr
Too Late
31
Zack Bia, Don Toliver
Hardcore
32
PVRIS
Goddess
33
Blanco
L’isola Delle Rose
34
Jovanotti
Ricordati di vivere
35
Taylor Swift
Lavender Haze
36
Cordae, Anderson .Paak
Two Tens
37
SZA
Nobody Gets Me
38
Måneskin
Mark Chapman
39
Angelina
Voglia di Vivere
40
Måneskin
Feel
41
Madonna
Back That Up To The Beat
42
Nicky Jam
Toy a Mil
43
Måneskin
Baby Said
44
Sam Smith, Koffee, Jessie Reyez
Gimme
45
Måneskin, Tom Morello
GOSSIP
46
Chico Rose, Mougleta, Afrojack
Alone Again
47
Sigala, MNEK
Radio
48
Armin van Buuren & Matoma feat. Teddy Swims
Easy To Love
49
Miley Cyrus
Flowers