The Playlist, Week of January 16th

Këngëtarja e famshme Miley Cyrus ka publikuar më datë 13 janar albumin e saj më të fundit. Fansat mezi e kanë pritur këtë rikthim të saj, por kanë mbetur mjaft të suprizuar pasi ajo e ka publikuar atë pikërisht në ditëlindjen e ish-bashkëshortit të saj Liam Hemsworth. Me këngën e saj më të re “Flowers”, ajo bëhet pjesë e The Playlist këtë javë. Projektet e reja priten të jenë pjesë edhe e listave ndërkombëtare në vazhdim.

Shakira ka lëshuar bombën e radhës duke publikuar këngën e saj më të re në bashkëpunim me BZRP. Ata kryesuan shumë shpejt çdo listë pasi projekti i tyre u prit mjaft mirë. Kritikët mendojnë se ka qenë dedikim ndaj ish-bashkëshortit të saj Pique, të dashurës së tij të re dhe mamasë së tij. Ajo ka shfaqur karakterin e saj të fuqishëm duke thënë se tipa si ai nuk janë për të.

Hiti “Escapism” ka ardhur nga bashkëpunimi midis këngëtareve të famshme Raye dhe 070 Shake. Ato janë mjaft të njohura për dëgjuesit dhe padyshim një projekt mes tyre do të ishte mjaft i suksesshëm. Projekti ka pak muaj që është publikuar, por vazhdon të jetë mjaft viral në platforma të ndryshme sociale. Fansa të shumtë e kanë bashkëngjitur atë tek videoklipet e tyre, duke krijuar gjithashtu edhe koreografi për këtë këngë. Bashkëpunimi ka arritur një nivel mjaft të lartë shikueshmërie.

1
Miley Cyrus
Flowers
2
Sam Smith, Koffee, Jessie Reyez
Gimme
3
Paramore
C’est Comme Ça
4
Ava Max
One Of Us
5
Mimi Webb
Red Flags
6
SG Lewis, Charlotte Day Wilson, Channel Tres
Fever Dreamer
7
The Chainsmokers, Cheyenne Giles
Make Me Feel
8
Imanbek, Crazy Donkey, Brando, Paradigm
Fake
9
Chico Rose, Mougleta, Afrojack
Alone Again
10
Everything But The Girl
Nothing Left to Lose
11
Alok, James Arthur
Work With Me Love
12
Aya Nakamura
Baby
13
Logic, Lucy Rose
Wake Up
14
Sam Smith, Kim Petras (Nova Twins Remix)
Unholy
15
Raye, 070 Shake
Escapism
16
CVC
Good Morning Vietnam
17
The Weeknd
Is There Someone Else?
18
Shakira
BZRP Music Sessions #53
19
Popcaan ft. Drake
We Caa Done
20
Guè
Mollami Pt.2
21
STORMZY
THIS IS WHAT I MEAN
22
MUSE [feat. ELISA]
GHOSTS
23
KSHMR feat. Baimz
Get With Nobody
24
Ben l'Oncle Soul
Sky has open doors
25
Justice, Logic
D.A.N.C.E. (Logic Reprise)
26
Aiello
Domani Torno
27
The Weeknd
Nothing Is Lost (You Give Me Strength)
28
Tom Gregory
Forget Somebody
29
Alan Walker
Ritual
30
Coi Leray
Players
31
Lady Gaga
Bloody Mary
32
Kendrick Lamar
Count Me Out
33
Pathaan, Shah Rukh Khan, Deepika Padukone, Vishal & Syakhar, Shilpa, Kumaar
Besharam Rang Song
34
Wiz Khalifa
#NeverDrinkingAgain
35
Tom MacDonald
Ghost
36
Santa Fe Klan
Separados
37
Skrillex, Fred again.. & Flowdan
Rumble
38
Iggy Pop
Comments
39
Preston Pablo
AY AY AY
40
Shania Twain
Giddy Up!
41
Cheat Codes, Dolly Parton
Bets On Us
42
ROZES
Used to Love You
43
Elvis Presley & Britney Spears
Toxic Las Vegas
44
Skrillex, PinkPantheress & Trippie Redd
Way Back
45
Gabrielle Aplin
Anyway
46
Sigala, MNEK
Radio
47
Armin van Buuren & Matoma feat. Teddy Swims
Easy To Love
48
Lady Gaga
Bloody Mary (Soner Karaca Remix)
49
Le Vibrazioni
Ridere ancora