The Playlist, Week of January 24th

Çfarë të presim nga playlist-a e hiteve më të mira ndërkombëtare këtë javë? Si fillim po ju prezantojmë me bashkëpunimin e Ariana Grande dhe Kid Cudi, të titulluar “Just Look Up”. Kjo këngë është kolonazanore e filmit hit të Netflix kohët e fundit, “Don’t Look Up”.

Emeli Sandé na ngroh pak shpirtin në këto ditë kaq të ftohta me “Brighter Days”. Nga ana tjetër kemi një artist po shumë të dashur për të gjithë. Po flasim për Charlie Puth dhe këngën e tij “Light Switch”. The Weeknd na ka njohur me një tjetër hit të ri të tij, “Gasoline” dhe tashmë e kemi mësuar që jo vetëm 2021, por edhe viti në të cilin ndodhemi do t’i përkasë vetëm atij. Të paktën kështu mendojmë deri tani.

Përsëri një projekt nga Years & Years, që duket se çdo javë është i pranishëm në këtë listë. Nga ana tjetër pas polemikave të shkaktuara të rrjet për komentet e tij homofobike, tashmë DaBaby duket se po rikuperohet dhe e ka lënë pas këtë ndodhi. Christina Aguilera në bashkëpunim me Ozuna kanë sjellë “Santo” dhe sa mirë që tingëllon artistja teksa këndon në spanjisht…

1
Samuel
Elettronica
2
Ashley Park
Mon Soleil
3
Ariana Grande & Kid Cudi
Just Look Up
4
Emeli Sandé
Brighter Days
5
gIANMARIA
Poeta
6
Rod Wave
Cold December
7
Charlie Puth
Light Switch
8
DaBaby
Book IT
9
The Weeknd
Gasoline
10
Years & Years
Night Call
11
Sorana & David Guetta
redruM
12
Shenseea, Megan Thee Stallion
Lick
13
Christina Aguilera, Ozuna
Santo
14
Teddy Swims
Love for a Minute
15
Sigala
Melody
16
2 Chainz, Moneybagg Yo, Beatking
Pop Music
17
Purple Disco Machine, Sophie and the Giants - In the Dark
In The Dark
18
Bad Boy Chiller Crew
BMW
19
Salmo
L’angelo caduto
20
Adele
Oh My God
21
Gunna
Livin Wild
22
SZA
I Hate U
23
The Weeknd
Is There Someone Else?
24
Muse
Won’t Stand Down
25
FKA twings ft. Rema
Jealousy
26
Avril Lavigne, blackbear
Love It When You Hate Me
27
Stromae
L’enfer
28
Bastille
Shut Off The Lights
29
Years & Years
Sooner Or Later
30
Placebo
Try Better Next Time
31
Static & Ben El x 24kGoldn
Bella
32
Momoland, Natti Natasha
Yummy Yummy Love
33
Lali
Disciplina
34
Dax ft. Snow Tha Product
A lot of stake
35
Fireboy DML & Ed Sheeran
Peru
36
James Morrison
Don't Mess With Love
37
Teddy Swims
911
38
Young T & Bugsey, Chronixx
Blessings
39
Jonas Blue, Why Don't We
Don’t Wake Me Up
40
Ylona Garcia
Entertain Me
41
The Weeknd
Sacrifice
42
Ella Henderson
Brave
43
Marco Mengoni ft. Madame
Mi Fiderò
44
Maroon 5
Lovesick
45
Alesso & Katy Perry
When I'm Gone
46
Tecla feat. Alfa
Faccio un casino
47
Ultimo
Supereroi
48
B Live ft. Becky Hill & JME
Don't Know About You
49
Oo Antava..Oo Oo Antava
Indravathi Chauhan
50
GAYLE
abcdefu