The Playlist, Week of July 11th

Danny Ocean do të na bëjë me krahë që të ‘flutojmë’ me këngën e tij të re e të sapopublikuar, “Volare”. Nga ana tjetër Rkomi na njeh me hitin e kësaj vere (të paktën ashtu siç thonë dhe kritikët) “Ossa Rotte”, pjesë e albumit “Taxi Driver”.

City Girls dhe Usher bëhen bashkë për të sjellë një nga ato këngët ‘e nxehta’. “Good Love” ka një ‘vibe’ shumë veror dhe plot nota pasioni. Epo, këtë arrijmë që ta kuptojmë që nga titulli…

Nuk ka asnjë dyshim që ku është prezenca e Anitta, kuptohet që projekti do të jetë shumë ‘flakë’. Murda Beatz, Anitta, J Balvin, Quavo dhe Pharrell Williams sjellin “No Más”. E nxehën mjaftueshëm situatën?!

Ed Sheeran dhe Burna Boy vijnë me bashkëpunimin e tyre të dytë. Kë do të zgjidhnit ju mes “Own it” dhe “For my hand”? Zbuloni më shumë në playlist-ën zyrtare të Top Albania Radio-s…

1
Danny Ocean
Volare
2
Rkomi
Ossa Rotte
3
City Girls Ft. Usher
Good Love
4
Murda Beatz, Anitta, J Balvin, Quavo, Pharrell Williams
No Más
5
Burna Boy, Ed Sheeran
For My Hand
6
Tyga
Ay Caramba
7
Richard Orlinski, Nicky Jam, Tory Lanez, Jon Z, Preston Harris, Dawty Music
I See
8
Chris Brown
Petty
9
Kygo, Dean Lewis
Lost Without You
10
Mabel, Lil Tecca
Let Love Go
11
Lauv
Kids Are Born Stars
12
Rêve
Tongue
13
ALMA
Everything Beautiful
14
Paolo Nutini
Radio
15
Flo Rida
What A Night
16
Raybekah
Ex Boyfriend
17
J Balvin, Ryan Castro
Nivel De Perreo
18
Rudimental x Peter Xan
Glow In The Dark
19
Francesco Gabbani
Peace & Love
20
Irama
PAMPAMPAMPAMPAMPAMPAMPAM
21
Kizz Daniel, Tekno
Buga
22
Imagine Dragons
I Don't Like Myself
23
Cardi B, Kanye West, Lil Durk
Hot Shit
24
Tiësto & Charli XCX
Hot In It
25
Free Fire x Anitta, Luck Muzik
Tropa
26
Sam Feldt, Salem Ilese
Hate Me
27
Prince Royce, Nicky Jam, Jay Wheeler
Si Te Preguntan...
28
Netsky & Rita Ora
Barricades
29
Ms Banks
Bounce
30
Imagine Dragons
Sharks
31
Gorillaz, Thundercat
Cracker Island
32
Meghan Trainor, Teddy Swims
Bad For Me
33
Conan Gray
Disaster
34
Dove Cameron
Breakfast
35
Fred De Palma
Extasi
36
Beyoncé
Break my Soul
37
Drake
Falling Back
38
Ghali ft. Madame
Pare
39
Jawny, Beck
Take it Back
40
John Legend feat. Muni Long
Honey
41
Joji
Glimpse of Us
42
Boomdabash, Annalisa
Tropicana
43
Bastille
Remind Me
44
George Ezra
Gold Rush Kid
45
Cat Burns, Sam Smith
Go
46
Felix Jaehn, Zoe Wees
Do It Better
47
Harry Styles
Matilda
48
Sam Ryder
Space man
49
Harry Styles
Daylight