The Playlist, Week of July 18th

Fivio Foreign ka ardhur fuqishëm me projekte muzikore, duke iu bashkuar The Kid Laroi për këngën e tyre të re “Paris To Tokyo”. Në fakt, ky ka qenë një vit mjaft aktiv për Fivio Foreign si në aspektin personal, ashtu edhe në aspektin profesional. E, mesa duket ai nuk paska të ndalur…

Lizzo premton një tjetër sukses me projektin e saj të ri. Pak pas “About Damn Time”, që tashmë është kthyer në virale, është koha për “2 Be Loved (Am I Ready)”. A jeni gati për t’u ndjerë të dashuruar?

Bashkëpunimet këtë sezon kanë qenë mjaft ‘flakë’ (jo, nuk po flasim për artistët tanë shqiptarë). Të paktën për këtë gjë bien dakord edhe të huajt. E thënë kjo, mirëprisni hitin e Calvin Harris, Justin Timberlake, Halsey dhe Pharrell Williams, “Stay With Me”. Jovanotti dhe Sixpm bëhen sërish bashkë pas “I Love You Baby” me “Sensibile all’estate”. “Caramello” vjen gjithashtu në listë. Jo ai i Ronela Hajatit, por i Rocco Hunt, Elettra Lamborghini dhe Lola Indigo…

1
Fivio Foreign, The Kid LAROI
Paris to Tokyo
2
Lizzo
2 Be Loved (Am I Ready)
3
Calvin Harris, Justin Timberlake, Halsey, Pharrell Williams
Stay With Me
4
Ellie Goulding, Big Sean
Easy Lover
5
5 Seconds of Summer
Blender
6
Mabel
LOL
7
P!nk
Irrelevant
8
Wes Nelson ft. French Montana
Fly Away
9
ArrDee, Kyla
Hello Mate
10
Tecla
Griderò il tuo nome
11
Rocco Hunt, Elettra Lamborghini, Lola Indigo
Caramello
12
Jovanotti, Sixpm
Sensibile all'estate
13
James BKS, will.i.am
Jungle Go Dumb
14
Danny Ocean
Volare
15
Rkomi
Ossa Rotte
16
City Girls Ft. Usher
Good Love
17
Murda Beatz, Anitta, J Balvin, Quavo, Pharrell Williams
No Más
18
Burna Boy, Ed Sheeran
For My Hand
19
Tyga
Ay Caramba
20
Richard Orlinski, Nicky Jam, Tory Lanez, Jon Z, Preston Harris, Dawty Music
I See
21
Chris Brown
Petty
22
Kygo, Dean Lewis
Lost Without You
23
Mabel, Lil Tecca
Let Love Go
24
Lauv
Kids Are Born Stars
25
Rêve
Tongue
26
ALMA
Everything Beautiful
27
Paolo Nutini
Radio
28
Flo Rida
What A Night
29
Raybekah
Ex Boyfriend
30
J Balvin, Ryan Castro
Nivel De Perreo
31
Rudimental x Peter Xan
Glow In The Dark
32
Francesco Gabbani
Peace & Love
33
Irama
PAMPAMPAMPAMPAMPAMPAMPAM
34
Kizz Daniel, Tekno
Buga
35
Imagine Dragons
I Don't Like Myself
36
Cardi B, Kanye West, Lil Durk
Hot Shit
37
Tiësto & Charli XCX
Hot In It
38
Free Fire x Anitta, Luck Muzik
Tropa
39
Netsky & Rita Ora
Barricades
40
Ms Banks
Bounce
41
Beyoncé
Break my Soul
42
Drake
Falling Back
43
Ghali ft. Madame
Pare
44
Jawny, Beck
Take it Back
45
John Legend feat. Muni Long
Honey
46
Joji
Glimpse of Us
47
Boomdabash, Annalisa
Tropicana
48
Bastille
Remind Me
49
George Ezra
Gold Rush Kid
50
Cat Burns, Sam Smith
Go