The Playlist, Week of June 20th

A jeni gati për pak frymë ‘tropikale’? Epo, si mund të përgjigjeni ndryshe përveç se ‘po’?! Me këto temperatura ektremisht të larta që po hasim ditët e fundit, vetëm disa tinguj veror do të mund të na ‘freskonin’. Thënë kjo, ju prezantojmë me “Tropicana” nga Boomdabash dhe Annalisa…

Një bashkëpunim që do të ngrejë mjaftueshëm temperaturat është ai i Black Eyed Peas, Shakira dhe David Guetta. Tashmë e dimë me siguri të plotë që secili prej tyre krijon vetëm hite, por kur bëhen bashkë… Nuk po flasim më shumë dhe po ju lëmë që të shijoni “Don’t you worry”.

John Legend ka vendosur që kohët e fundit të vijë vetëm me bashkëpunime dhe mirë e bën fundja. Këtë herë ai ka ardhur me Muni Long për të sjellë “Honey”. Personalisht ne na ka pëlqyer më shumë me projektet e tij solo që nuk përsëriten më, por ju gjykojeni vetë.

E kush ka thënë që të huajt nuk na kopjojnë ne fare?! Sam Fischer na prezanton me “All My Loving”… Ku e kemi dëgjuar më parë këtë titull vallë?!

1
Boomdabash, Annalisa
Tropicana
2
Joji
Glimpse of Us
3
Black Eyed Peas, Shakira, David Guetta
Don’t you worry
4
Chlöe
Surprise
5
John Legend feat. Muni Long
Honey
6
TSHA, Mafro
Giving Up
7
Aya Nakamura
Méchante
8
Sam Fischer
All My Loving
9
Junior Andre
Slide
10
Jawny, Beck
Take it Back
11
Bad Bunny
Tití Me Preguntó
12
Bastille
Remind Me
13
Imanbek
Loca
14
George Ezra
Gold Rush Kid
15
Chase & Status, Ethan Holt
Hold Your Ground
16
Demi Lovato
Skin Of My Teeth
17
Lizzo
Grrrls
18
Marshmello, Khalid
Numb
19
Cat Burns, Sam Smith
Go
20
Anastasia
Ligo Ligo
21
Ultimo
Vieni nel mio cuore
22
Doja Cat
Vegas
23
Lakeyah Ft. Latto
Mind Yo Business
24
Post Malone w. Doja Cat
I Like You
25
Christina Aguilera, TINI
Suéltame
26
Paolo Nutini
Shine A Light
27
Phoenix
Alpha Zulu
28
Maggie Rogers
Want Want
29
Armani White
Billie Eilish
30
Alvaro Soler, Topic
Solo Para Ti
31
Jungle feat. Rich The Kid
Escapeplan
32
Vegas Jones feat. Nika Paris & ROOM9
Amnésie
33
blackbear, Machine Gun Kelly
GFY
34
Dani Faiv feat. Drast
Foto Di Noi
35
Felix Jaehn, Zoe Wees
Do It Better
36
Eminem
Jimmy, Brian & Mike
37
Harry Styles
Matilda
38
Sam Ryder
Space man
39
Harry Styles
Daylight
40
Harry Styles
Late Night Talking
41
John Legend, JID
Dope
42
Lizzo
About Damn Time
43
Kalush Orchestra
Stefania
44
Charlie Puth
That's Hilarious
45
Burna Boy
Last Last
46
Måneskin
Supermodel
47
Aiello
Paradiso
48
Train, Jewel
Turn the radio up
49
Jack Harlow
Dua Lipa
50
Shakira, Rauw Alejandro
Te Felicito