The Playlist, Week of June 27th

Pritjes i erdhi fundi pasi Beyonce publikoi këngën e saj të re me titull “Break My Soul”. “Break My Soul” është kënga e parë paraprake nga albumi i shtatë i ardhshëm i ish-anëtares së Destiny’s Child, i titulluar “Renaissance”. Kjo shënon gjithashtu dhe fundin e një pauze të gjatë 6-vjeçare nga artistja.

Fred De Palma duket sikur është sinonimi i këngëve të verës. Pas hiteve të tij si “D’estate non vale”, apo “Una volta ancora” që na kanë shoqëruar çdo verë këto vitet e fundit, Fred De Palma ngacmon sërish, këtë herë me “Extasi”.

Drake, vendosi që t’i surprizojë fansat e tij me një album të ri. Albumi i shtatë i tij në studio ka disa këngë në versionin audio, por ajo që ka arritur një sukses brenda pak orëve dhe që arriti mbi 10 milionë klikime në YouTube është “Falling Back”. Në videon epike mjaft interesante dhe qesharake që zgjat afërsisht 10 minuta, artisti martohet jo me një, as me dy por me 23 vajza. Zbuloni më shumë në playlist-ën zyrtare të Top Albania Radio-s…

1
Ghali ft. Madame
Pare
2
Fred De Palma
Extasi
3
Beyoncé
Break my Soul
4
Drake
Falling Back
5
Chris Brown
WE (Warm Embrace)
6
Charlie Puth ft. Jung Kook of BTS
Left And Right
7
Lil Nas X & NBA YoungBoy
Late To Da Party
8
Imagine Dragons
Sharks
9
Gorillaz, Thundercat
Cracker Island
10
Meghan Trainor, Teddy Swims
Bad For Me
11
Conan Gray
Disaster
12
Dove Cameron
Breakfast
13
Sam Feldt, Salem Ilese
Hate Me
14
Prince Royce, Nicky Jam, Jay Wheeler
Si Te Preguntan...
15
Netsky & Rita Ora
Barricades
16
Ms Banks
Bounce
17
Aya Nakamura
Méchante
18
Sam Fischer
All My Loving
19
Junior Andre
Slide
20
Jawny, Beck
Take it Back
21
Black Eyed Peas, Shakira, David Guetta
Don’t you worry
22
Chlöe
Surprise
23
John Legend feat. Muni Long
Honey
24
Joji
Glimpse of Us
25
Bad Bunny
Tití Me Preguntó
26
Boomdabash, Annalisa
Tropicana
27
Imanbek
Loca
28
Bastille
Remind Me
29
Chase & Status, Ethan Holt
Hold Your Ground
30
Marshmello, Khalid
Numb
31
Cat Burns, Sam Smith
Go
32
George Ezra
Gold Rush Kid
33
Lizzo
Grrrls
34
Lakeyah Ft. Latto
Mind Yo Business
35
Doja Cat
Vegas
36
Alvaro Soler, Topic
Solo Para Ti
37
Jungle feat. Rich The Kid
Escapeplan
38
Felix Jaehn, Zoe Wees
Do It Better
39
Harry Styles
Matilda
40
Sam Ryder
Space man
41
Harry Styles
Daylight
42
John Legend, JID
Dope
43
Harry Styles
Late Night Talking
44
Lizzo
About Damn Time
45
Kalush Orchestra
Stefania
46
Charlie Puth
That's Hilarious
47
Burna Boy
Last Last
48
Måneskin
Supermodel
49
Aiello
Paradiso