The Playlist, Week of May 2nd

Mirëpresim një muaj të ri dhe plot shpresë të re. Duket sikur viti 2022 po ecën shumë shpejt, këtë e shohim edhe në hitet e njëpasnjëshme që publikohen në çdo moment.

Thënë kjo, një javë e gjatë na pret përpara me projekte të sapo zbuluara. Fillimisht do të kemi në listë Tai Verdes, ‘bërësin e hiteve’, me “3 outfits”. Për ata që zemra e tyre qendron në pritje të diçkaje apo dikujt, kemi projektin perfekt që i përshtatet kësaj situate. “My Heart’s Been Waiting For You” vjen nga Craig David dhe Duvall.

Në po të njëjtat nota të ngjashme kemi dhe bashkëpunimin e Future, Tems dhe Drake, “Wait for u”. Pak doza serotonine do të na vijnë këtë fillim jave edhe nga Tom Walker…

A mund të kemi guximin t’i themi dikujt që të na dashurojë më shumë ashtu siç bëri Sam Smith në “Love Me More”? Nga ana tjetër David Guetta, Becky Hill dhe Ella Henderson janë aty për të na kujtuar se është e mahnitshme ajo që dashuria mund të bëjë…

1
Tai Verdes
3 outfits
2
Craig David feat. Duvall
My Heart's Been Waiting For You
3
Imanbek, salem ilese
Married to Your Melody
4
bbno$
mathematics
5
KAMRAD
I Believe
6
David Guetta & Becky Hill & Ella Henderson
Crazy What Love Can Do
7
Willy William
Trompeta
8
CARA, Chadia Rodriguez
Preferisco Te
9
PSY
That That
10
Justin Bieber, Don Toliver
Honest
11
Sam Smith
Love Me More
12
Khalid
Skyline
13
Ava Max
Maybe You’re The Problem
14
Tom Walker
Serotonin
15
Future, Tems, Drake
WAIT FOR U
16
SOFI TUKKER
Wet Tennis
17
Rammstein
Angst
18
Valley
Champagne
19
Marshmello, Tokischa
ESTILAZO
20
Nathan Dawe x Ella Henderson
21 Reasons
21
KIAN
Fit In Here
22
Lazza, Takagi & Ketra
PANICO
23
Daddy Yankee x El Alfa x Lil Jon
Bombón
24
Willy William & will.i.am & Lali
Solo
25
Odesza, The Knocks
Love Letter
26
Harry Styles
As It Was
27
Camilla Cabello ft. Willow
Psychofreak
28
Emeli Sandé
There Isn't Much
29
Vasco Rossi, Marracash
La Pioggia Alla Domenica
30
Static & Ben El x Snoop Dogg x Lil Baby
ZikI Ziki
31
David Guetta & Afrojack ft. Missy Elliott, BIA & Doechii
Trampoline
32
Tayc, Adekunie Gold
D O D O
33
Jovanotti, Sixpm
I love you baby
34
Jon Batiste
Freedom
35
Ghali
Fortuna
36
Nicki Minaj, Fivio Foreign - We go UP
We Go Up
37
Lil Baby
In A Minute
38
Becky G, KAROL G
Mamiii
39
Motionless In White
Masterpiece
40
Shakira, Rauw Alejandro
Te Felicito
41
Glass Animals & Albert Hammond Jr.
Don’t Wanna Talk (I Just Wanna Dance)
42
Ed Sheeran, Lil Baby
2Step
43
Klypso, Snoop Dogg, War, Doggface
Low Rider
44
Florence + The Machine
Free
45
The Weeknd, KAYTRANADA
Out of Time
46
Sean Paul, Damian Marley, Nicky Jam
No Fear
47
George Ezra
Green Green Grass
48
Christos Mastoras
AN
49
!!! (Chk Chk Chk) ft. Meah Pace
Panama Canal
50
Don Omar, Wisin, Gente de Zona
Soy Yo