The Playlist, Week of November 14th

Nuk ndodh shpesh që yjet të bëhen bashkë, por kur e bëjnë këtë, ne jemi shumë mirënjohës. Legjendat e DJ-ve, David Guetta dhe Galantis janë bashkuar me artistin dhe kompozitorin MNEK për këngën e tyre të fundit “Damn (You’ve Got Me Saying)”. Kjo është hera e parë që artistët kanë punuar të gjithë së bashku, megjithatë, David Guetta dhe Galantis publikuan “Heartbreak Anthem” me Little Mix vitin e kaluar.

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Ava Max, ka publikuar hitin e saj më të ri që mban titullin “Weapons”. Ky është një projekt që padyshim do t’ju bëjë të ndiheni të pathyeshëm dhe gati për të kërcyer. Mos na thoni pastaj që nuk ju paralajmëruam…

Na kishte marrë malli për zërin e James Arthur. Por tani do të mund ta kompensojmë kohën e humbur me “Lose You”, projekt i sjellë së bashku me Afrojack. Për ta mbyllur ashtu si duhet përzgjedhjen tonë muzikore, ju ugjerojmë të dëgjoni Jovanotti me “Se lo senti lo sai”, artist qënuk gabon kurrë…

1
Ava Max
Weapons
2
Galantis, David Guetta & MNEK
Damn (You’ve Got Me Saying)
3
Stormzy
Firebabe
4
Nathy Peluso
Estás Buenísimo
5
Afrojack & James Arthur
Lose You
6
Fitz and the Tantrums
Let Yourself Free
7
Skaiwater
ihy
8
Daniele Silvestri
Tik Tak
9
Alessandra Amoroso
Notti Blu
10
Jovanotti
Se lo senti lo sai
11
Nek
La teoria del caos
12
John Legend, Sebastián Yatra
Nervous
13
Sabrina Carpenter
Nonsense
14
Zach Person
Nothing to Lose
15
Asake
Terminator
16
Noel Gallagher's High Flying Birds
Pretty Boy
17
Drake, 21 Savage, Travis Scott
P*ssy & MIllions
18
Selena Gomez
My Mind & Me
19
P!NK
Never Gonna Not Dance Again
20
Avril Lavigne, YungBlud
I’m a Mess
21
Dean Lewis
All For You
22
Tiësto, Tate McRae
10:35
23
Russell Dickerson
Sorry
24
Years & Years
100% Pure Love
25
Jason Derulo & Shouse
Never Let You Go
26
Headie One x Koba LaD
Link In The Ends
27
Masego
Say You Want Me
28
Deda, Neffa, Fabri Fibra
Universo
29
Cheat Codes & Jimmie Allen
Lose You
30
Ultimo
Ti va di stare bene
31
Taylor Swift
Midnight Rain
32
Adele
I Drink Wine
33
Fuse ODG
Get Down
34
Ashanti
Falling For You
35
Clinton Kane
Mexico
36
The Lathums
Say My Name
37
Labrinth
Iridium
38
Gryffin & Elley Duhé
Forever
39
Rihanna
Lift Me Up
40
Chris Brown
Under The Influence
41
Tom MacDonald
Sheeple
42
Inhaler
Love Will Get You There
43
Hooverphonic
Mysterious
44
a-ha
I'm In
45
Ellie Goulding
Let It Die
46
Dean Lewis
How Do I Say Goodbye
47
Red Hot Chili Peppers
The Drummer
48
SG Lewis, Tove Lo
Call On Me
49
Rosa Linn
Snap
50
Sam Smith, Kim Petras
Unholy