The Playlist, Week of November 15th

Teksa një javë e re po fillon, ne po sigurohemi që ajo të nisë mbarë. Dhe si ndodh kjo? Sigurisht që nën tingujt e muzikës më të mirë të përzgjedhur nga Top Albania Radio.

Kjo javë sjell vëmendjen tek projektet më të fundit të sapopublikuara, i tillë siç është dhe bashkëpunimi më i fundit i Rosalia dhe The Weeknd, i titulluar “La fama”. Madje The Weeknd, përveç se këtij projekti, zë një tjetër vend në këtë listë me një tjetër bashkëpunim, ai me Post Malone. John Legend mund të konsiderohet pa frikë si këngëtari më i mirë romantik dhe këtë na e vërtetoi edhe njëherë me projektin e tij më të ri, “You Deserve It All”.

Gjithashtu, një nga krijimet e OneRepublic, “Sunshine” ka arritur që të korrë një sukses të madh që në çastin e parë të publikimit të tij. Këngëtari i njohur Maluma është rikthyer sërish në këtë listë, kësaj here me një bashkëpunim me Rayvanny, të titulluar “Mama Tetema”. Një tjetër hit nga Drake që premton të kthehet në hit, është edhe bashkëpunimi me 21 Savage dhe Project Pat. Këto e më shumë të tjera mund t’i zbuloni në The Playlist, hitet më të mira të momentit.

1
Rosalia ft. The Weeknd
La Fama
2
John Legend
You Deserve It All
3
Baby Queen
Wannabe
4
Joss Stone
Never Forget My Love
5
Avril Lavigne
Bite Me
6
Berwyn
Mia
7
twst
Sugared Up
8
OneRepublic
Sunshine
9
Maluma, Rayvanny
Mama Tetema
10
Placebo
Surrounded By Spies
11
Amber Mark
Softly
12
Post Malone, The Weeknd
One Right Now
13
Drake ft. 21 Savage, Project Pat
Knife Talk
14
Little Simz ft. Obonjayar
Point and Kill
15
Sophie and the Giants feat. Benny Benassi, Dardust, Astrality
Golden Nights
16
Ghali
Wallah
17
bbno$ & Rich Brian
edamame
18
Ed Sheeran
Overpass Graffiti
19
ArrDee
Flowers (Say My Name)
20
Skepta
Plugged In W/Fumez The Engineer
21
Sigrid
Home To You (This Christmas)
22
Tiësto & Ava Max
The Motto
23
Snoop Dogg, Benny the Butcher, Jadakiss & Busta Rhymes
Murder Music
24
James Arthur
Deja Vu
25
Simple Plan
The Antidote
26
Little Mix
Between Us
27
U2
Your Song Saved My Life
28
Franz Ferdinand
Billy Goodbye
29
Mariah Carey, Khalid, Kirk Franklin
Fall in Love at Christmas
30
Shane Codd
It ain't right
31
Bruno Mars, Anderson .Paak, Silk Sonic
Smokin Out The Window
32
Aminé
NEO
33
OneRepublic
Someday
34
Dj Snake, Ozuna, Megan thee Stallion, Lisa of Blackpink
SG
35
Jack Harlow feat. Static Major & Bryson Tiller
Luv is Dro
36
Mount Westmore
Big Subwoofer
37
Olivia Rodrigo
Traitor
38
Meduza, Hozier
Tell It To My Heart
39
Joel Corry, Mabel
I Wish
40
Imagine Dragons x J.I.D
Enemy
41
Dímelo Flow, Anitta, Chimbala
Quiero Rumba
42
Tom Gregory
Man Still Cries
43
Macklemore, Windser
Next year
44
Metronomy
It’s good to be back
45
Vasco Rossi
Siamo Qui
46
Lana Del Rey
If You Lie Down With Me
47
Swedish House Mafia, The Weeknd
Moth to a flame
48
James Morrison
Who's Gonna Love Me Now?
49
Adele
Easy On Me
50
Måneskin
Mammamia