The Playlist, Week of November 1st

Në “The Playlist”, ashtu si çdo javë do të njiheni me hitet më të reja të sapopublikuara të artistëve më në zë ndërkombëtarë. Ky fillim nëntori vë në fokus edhe njëherë Marco Mengoni, artistin italian që vazhdon të korrë suksese të padiskutueshme. Pas “Ma stasera” këngëtari vjen me “Cambia un uomo” që premton të jetë po ashtu një hit.

Për të gjithë fanatikët e muzikës italiane dhe ‘vetaranët’ e saj, kemi një lajm të mirë. Një ndër këngëarët më të mirë i bashkohet playlist-ës së kësaj jave dhe po flasim pikërisht për Vasco Rossi. Edhe pse mund të jetë dukur sikur Macklemore ka pasur një venitje në karrierën e tij, tani ai ka ardhur më fuqishëm se kurrë në një bashkëpunim me Windser.

Nga ana tjetër do të kemi kënaqësinë të dëgjojmë disa prej artistëve më të mirë të kohës siç janë Imagine Dragons, Anitta, Bebe Rexha në projektin e fundit me David Guetta, Ty Dolla $ign dhe A boogie wit da hoodie, Camila Cabello apo Olivia Rodrigo. Për më shumë mund t’i zbuloni ata këtu…

1
BLANCO
Blu Celeste
2
Myke Towers, Camila Cabello, Tainy
Oh Na Na
3
Marco Mengoni
Cambia Un Uomo
4
Vasco Rossi
Siamo Qui
5
LP
Angels
6
Metronomy
It’s good to be back
7
Macklemore, Windser
Next year
8
Tom Gregory
Man Still Cries
9
Kasabian
Alygatyr
10
Dímelo Flow, Anitta, Chimbala
Quiero Rumba
11
Imagine Dragons x J.I.D
Enemy
12
Joel Corry, Mabel
I Wish
13
David Guetta feat. Bebe Rexha, Ty Dolla $ign & A Boogie Wit da Hoodie
Family
14
Meduza, Hozier
Tell It To My Heart
15
Olivia Rodrigo
Traitor
16
Mount Westmore
Big Subwoofer
17
Jack Harlow feat. Static Major & Bryson Tiller
Luv is Dro
18
Dj Snake, Ozuna, Megan thee Stallion, Lisa of Blackpink
SG
19
Sean Paul, Sia
Dynamite
20
Swedish House Mafia, The Weeknd
Moth to a flame
21
Lana Del Rey
If You Lie Down With Me
22
Elton John, Young Thug, Nick Minaj
Always Love You
23
Jack White
Taking Me Back
24
Christina Aguilera, Becky G, Nicki Nicole, Nathy Peluso
Pa Mis Muchachas
25
The Rolling Stones
Come On Sugar
26
James Arthur
SOS
27
Ashnikko
Halloweenie IV: Innards
28
Keshi
Somebody
29
Dean Lewis
Looks Like Me
30
Lapidoe, Fireboy DML
Running
31
Wes Nelson
Say Nothing
32
Elodie
Vertigine
33
CKay ft. Joeboy & Kuami Eugene
Love Nwantiti
34
James Arthur
Emily
35
Joyner Lucas & Ty Dolla $ign
Late to the Party
36
sangiovanni
raggi gamma
37
James Morrison
Who's Gonna Love Me Now?
38
Illenium ft. Thirty Seconds To Mars
Wouldn't Change a Thing
39
Adele
Easy On Me
40
Måneskin
Mammamia