The Playlist, Week of November 29th

Keni filluar ta ndjeni plotësisht atmosferën e festave? Ne të Top Albania Radios, e dimë fare mirë se si ta bëjmë javën tuaj të fillojë sa më bukur. Dhe si ndodh kjo? Me muzikën më të mirë të përzgjedhur nga ne vetëm për kënaqësinë tuaj.

Adele ka ardhur sërish në këtë listë me një nga projektet e saj të reja. Pas “My Little Love” dhe “Oh My God”, artistja vjen tani me “To Be Loved”. Një ndër bashkëpunimet më të mira të javës është ajo mes Years & Years dhe Galantis, “Sweet Talker”.

Si mund të jemi vetëm por bashkë? Këtë na e zbulon Westlife në projektin më të ri “Alone Together”. Nëse jeni duke kaluar disa ditë të këqija këto kohë, mos u shqetësoni, ditë më të mira po vijnë. Dhe këtë na e thonë dhe NEIKED, Mae Muller dhe Polo G me “Better Days”. Për këto e shumë të tjera zbulojini gjatë javës në playlist-ën zyrtare të Top Albania Radios.

1
Alan Walker x Benjamin Ingrosso
Man On The Moon
2
Westlife
Alone Together
3
Years & Years, Galantis
Sweet Talker
4
Jessie Murph
Always Been You
5
Sech, DJ Khaled
Borracho
6
Steel Banglez, Clean Bandit, Stefflon Don, Unkown T, Wes Nelson
Tell Me
7
The Snuts
Burn The Empire
8
NEIKED, Mae Muller, Polo G
Better Days
9
Adele
To Be Loved
10
Kid Rock ft. Monster Truck
Don't Tell Me How To Live
11
GAYLE
abcdefu
12
Kanye West & André 3000
Life of the Party
13
Polo G
Bad Man
14
Jamie Cullum
Sleigh Ride
15
James Blunt
I Came For Love
16
Christina Aguilera
Somos Nada
17
R3HAB x Lukas Graham
Most People
18
Rico Nasty, Flo Milli
Money
19
Ibeyi, Pa Salieu
Made of Gold
20
Michael Bublé
It's Beginning to Look a Lot Like Christmas
21
Adele
My Little Love
22
Carmen Consoli
Qualcosa Di Me Che Non Ti Aspetti
23
Adele
Oh My God
24
Jennifer Lopez
On My Way (Marry Me)
25
Bryson Tiller, Justin Bieber, Poo Bear
Lonely Christmas
26
bbno$ & Rich Brian
edamame
27
Sophie and the Giants feat. Benny Benassi, Dardust, Astrality
Golden Nights
28
Ghali
Wallah
29
Drake ft. 21 Savage, Project Pat
Knife Talk
30
Little Simz ft. Obonjayar
Point and Kill
31
Amber Mark
Softly
32
Post Malone, The Weeknd
One Right Now
33
Maluma, Rayvanny
Mama Tetema
34
Placebo
Surrounded By Spies
35
twst
Sugared Up
36
OneRepublic
Sunshine
37
Rosalia ft. The Weeknd
La Fama
38
John Legend
You Deserve It All
39
Ed Sheeran
Overpass Graffiti
40
ArrDee
Flowers (Say My Name)
41
Sigrid
Home To You (This Christmas)
42
Snoop Dogg, Benny the Butcher, Jadakiss & Busta Rhymes
Murder Music
43
James Arthur
Deja Vu
44
Sigrid
Home To You (This Christmas)
45
Bruno Mars, Anderson .Paak, Silk Sonic
Smokin Out The Window
46
Metronomy
It’s good to be back
47
Meduza, Hozier
Tell It To My Heart
48
James Morrison
Who's Gonna Love Me Now?
49
Adele
Easy On Me
50
Måneskin
Mammamia