The Playlist, Week of November 8th

Në “The Playlist”, ashtu si çdo javë do të njiheni me hitet më të reja të sapopublikuara të artistëve më në zë ndërkombëtarë. Këtë nëntor, pavarësisht demoralizimit që mund të jeni duke përjetuar si fillim jave dhe me ngarkesë, ne në Top Albania Radio dimë se si t’ju qetësojmë me përzgjedhjen më të mirë muzikore vetëm për kënaqësinë tuaj.

OneRepublic, një nga grupet më të dashura vjen me “Someday”, të publikuar pak muaj më parë. Duket se Bruno Mars dhe Anderson .Paak, Silk Sonic pas “Leave The Door Open”, që rezultoi një sukses i madh, kanë ardhur me një tjetër projekt që parashikohet të jetë një hit dhe madje që është lançuar vetëm disa ditë më parë.

Pas “All I Want For Christmas”, hitin e padiskutueshëm që na shoqëron çdo vit në festat e fundvitit nga Mariah Carey, këngëtarja ka publikuar një tjetër ‘himn’ Krishtlindjesh. Por sa do të arrijë që ta zëvendësojë paraardhësin e tij? Ndërkohë dhe këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Ava Max ka sjellë bashkëpunimin e saj më të ri me Dj Tiësto, “The Moto”.

Në këtë listë nuk kishte si të mungonte dhe James Arthur, i cili sa vjen e po bëhet më i suksesshëm me projektet e tij të fundit të njëpasnjëshme. Nga ana tjetër Ed Sheeran ka sjellë “Overpass graffiti”, pjesë e albumit të tij më të ri dhe të shumëpritur nga fansat “=”.

1
OneRepublic
Someday
2
Aminé
NEO
3
Bruno Mars, Anderson .Paak, Silk Sonic
Smokin Out The Window
4
Shane Codd
It ain't right
5
Mariah Carey, Khalid, Kirk Franklin
Fall in Love at Christmas
6
Franz Ferdinand
Billy Goodbye
7
U2
Your Song Saved My Life
8
Little Mix
Between Us
9
Simple Plan
The Antidote
10
James Arthur
Deja Vu
11
Snoop Dogg, Benny the Butcher, Jadakiss & Busta Rhymes
Murder Music
12
Tiësto & Ava Max
The Motto
13
Sigrid
Home To You (This Christmas)
14
Skepta
Plugged In W/Fumez The Engineer
15
ArrDee
Flowers (Say My Name)
16
Ed Sheeran
Overpass Graffiti
17
Måneskin
Mammamia
18
Adele
Easy On Me
19
Illenium ft. Thirty Seconds To Mars
Wouldn't Change a Thing
20
James Morrison
Who's Gonna Love Me Now?
21
CKay ft. Joeboy & Kuami Eugene
Love Nwantiti
22
Lapidoe, Fireboy DML
Running
23
Wes Nelson
Say Nothing
24
Dean Lewis
Looks Like Me
25
James Arthur
SOS
26
Ashnikko
Halloweenie IV: Innards
27
Christina Aguilera, Becky G, Nicki Nicole, Nathy Peluso
Pa Mis Muchachas
28
Jack White
Taking Me Back
29
Lana Del Rey
If You Lie Down With Me
30
Elton John, Young Thug, Nick Minaj
Always Love You
31
Sean Paul, Sia
Dynamite
32
Swedish House Mafia, The Weeknd
Moth to a flame
33
BLANCO
Blu Celeste
34
Myke Towers, Camila Cabello, Tainy
Oh Na Na
35
Marco Mengoni
Cambia Un Uomo
36
Vasco Rossi
Siamo Qui
37
LP
Angels
38
Metronomy
It’s good to be back
39
Macklemore, Windser
Next year
40
Tom Gregory
Man Still Cries
41
Kasabian
Alygatyr
42
Dímelo Flow, Anitta, Chimbala
Quiero Rumba
43
Imagine Dragons x J.I.D
Enemy
44
Joel Corry, Mabel
I Wish
45
David Guetta feat. Bebe Rexha, Ty Dolla $ign & A Boogie Wit da Hoodie
Family
46
Meduza, Hozier
Tell It To My Heart
47
Olivia Rodrigo
Traitor
48
Mount Westmore
Big Subwoofer
49
Jack Harlow feat. Static Major & Bryson Tiller
Luv is Dro
50
Dj Snake, Ozuna, Megan thee Stallion, Lisa of Blackpink
SG