The Playlist, Week of October 3rd

Ed Sheeran si ‘anime’, shfaqet në videoklipin e ri “Celestial”. Kënga është krijuar për Pokemon Scarlet dhe Violet që do të shfaqet brenda lojës së njohur. Në videon muzikore, Sheeran bën aktivitete të zakonshme (zgjimi, gatimi dhe ecja) me ndihmën e Pokemon. Videoja muzikore rrotullohet mes realitetit dhe animacionit 2D, duke kulmuar përfundimisht në një skenë ku Sheeran duket si një drejtues palestre, duke dërguar ekipin e tij kundër Mewtwo të gjithëfuqishëm.

“Bloody Samaritan” është një hit që na ka shoqëruar gati çdo ditë nëpër rrjete sociale. Tani me këtë remix të Ayra Starr dhe Kelly Rowland, po ju japim një ide për muzikën në sfond të videos suaj të ardhshme në Instagram. Nga ana tjetër KSI është aty për të na kujtuar se vera mbaroi me “Summer Is Over”…

 

1
Ed Sheeran, Pokémon
Celestial
2
Charlie Puth
Charlie Be Quiet!
3
Shawn Mendes
Heartbeat
4
Shygirl
Shlut
5
Leah Kate
Monster
6
Ciara, Summer Walker
Better Thangs
7
Ayra Starr, Kelly Rowland
Bloody Samaritan
8
KSI
Summer Is Over
9
Sofía Valdés & Pink Sweat$
Broken
10
Craig David, Muni Long
Obvious
11
Teddy Swims
Someone Who Loved You
12
BLEU & French Montana
Life Worth Living
13
Burna Boy
It's Plenty
14
Lil Nas X
Star Walkin’ (League of Legends Worlds Anthem)
15
Sam Smith, Kim Petras
Unholy
16
Khalid
Satellite
17
5 Seconds of Summer
Bad Omens
18
SG Lewis, Ty Dolla $ign, Lucky Daye
Vibe Like This
19
Robin Schulz, Mougleta
Rockstar Baby
20
Weezer
What Happens After You
21
Kid Cudi, Ty Dolla $ign
Willing To Trust
22
Rhys Lewis
Midnight
23
Tiziano Ferro
La Vita Splendida
24
Rosa Linn
Snap
25
Crush ft. J-Hope of BTS
Rush Hour
26
Seafret
Atlantis
27
Marco Mengoni
Tutti i miei ricordi
28
Luigi Strangis
Stai bene su tutto
29
Francesca Michielin
occhi grandi grandi
30
Fast Animals & Slow Kids feat Ligabue
Il tempo è una bugia
31
Coldplay
Humankind
32
Kali Uchis
No Hay Ley
33
Kane Brown, Katelyn Brown
Thank God
34
El Alfa El Jefe x BlueMoney x Chocoleyrol
Que No Remix
35
Ozuna
La Copa
36
Noga Erez, Missy Elliott
Nails
37
Blackpink
Shut Down
38
Tai Verdes
Two Sugars
39
Romeo Santos, ROSALÍA
El Pañuelo
40
M-22 & Ella Henderson
Heartstrings
41
Meghan Trainor
Don't I Make It Look Easy
42
John Legend
Wonder Woman
43
Labrinth
Kill For Your Love
44
Romeo Santos, Justin Timberlake
Sin Fin
45
The Script
Dare You To Doubt Me
46
Rag'n'Bone Man ft. Ocean Wisdom
Circles
47
RAYE
Black Mascara
48
John Legend, Saweetie
All She Wanna Do
49
Beyoncé
Alien Superstar
50
Luude & Mattafix
Big City Life