The Playlist, Week of September 19th

Asgjë nuk zgjat përgjithmonë! Qoftë kjo diçka e mirë apo e keqe. E megjithatë nuk është se na vjen shumë mirë kur e dëgjojmë këtë të vërtetë të hidhur. Këtë na e thotë dhe Dylan në “Nothing Lasts Forever”.

Le të kalojmë pak tek rubrika “Si na kopjojnë të huajt”. Tai Verdes, që tashmë na ka dhuruar shumë hite, vjen sërish në këtë playlist. Këtë herë ai na njeh me “Two Sugars” për të sjellë pak ëmbëlsi këtë fillim jave. Megjithatë, kur dyshja e KAOS, Lumi B dhe Vig Poppa i këndonin ‘sheqerit’, Tai Verdes nuk njihej ende tek publiku.

Grupi muzikor i vajzave Blackpink vazhdojnë të sjellin projekte të reja. Pas “Pink Venom” ato rikthehen me projektin e paralajmëruar prej kohësh tanimë dhe që fansat mezi po e prisnin, “Shut Down”. Le të shpresojmë që ia ka vlejtur pritja…

1
Dylan
Nothing Lasts Forever
2
Tai Verdes
Two Sugars
3
AB6IX, Reiley
Moonlight
4
Blackpink
Shut Down
5
Fred again..
Danielle (smile on my face)
6
Noga Erez, Missy Elliott
Nails
7
Madonna, Tokischa
Hung Up
8
Yung Bleu, Nicki Minaj
Love In The Way
9
Noah Kahan
Northern Attitude
10
Daya
See You In My Dreams
11
JAWNY
adios
12
Ozuna
La Copa
13
Marco Mengoni
Tutti i miei ricordi
14
Luigi Strangis
Stai bene su tutto
15
Francesca Michielin
occhi grandi grandi
16
Fast Animals & Slow Kids feat Ligabue
Il tempo è una bugia
17
Coldplay
Humankind
18
Kali Uchis
No Hay Ley
19
Kane Brown, Katelyn Brown
Thank God
20
El Alfa El Jefe x BlueMoney x Chocoleyrol
Que No Remix
21
Lewis Capaldi
Forget Me
22
Labrinth
Kill For Your Love
23
Willow
curious/furious
24
Imagine Dragons
Bubble
25
Meghan Trainor
Don't I Make It Look Easy
26
M-22 & Ella Henderson
Heartstrings
27
SPINALL, Summer Walker, DJ Snake, Äyanna
Power (Remember Who You Are)
28
DJ Khaled ft. Rick Ross, Lil Wayne, Jay-Z, John Legend, Fridayy
God Did
29
Annalisa
Bellissima
30
Romeo Santos, ROSALÍA
El Pañuelo
31
John Legend
Wonder Woman
32
TSHA, Clementine Douglas
Dancing In The Shadows
33
Romeo Santos, Justin Timberlake
Sin Fin
34
Gorillaz, Tame Impala, Bootie Brown
New Gold
35
Dimitri Vegas & Like Mike x Kim Loaiza
Fuego
36
The 1975
I'm In Love With You
37
The Script
Dare You To Doubt Me
38
Ava Max
Million Dollar Baby
39
Rag'n'Bone Man ft. Ocean Wisdom
Circles
40
Muse
You Make Me Feel Like It’s Halloween
41
RAYE
Black Mascara
42
David Guetta & Bebe Rexha
I'm Good (Blue)
43
Elton John & Britney Spears
Hold Me Closer
44
John Legend, Saweetie
All She Wanna Do
45
Beyoncé
Alien Superstar
46
Beyoncé
Cuff it
47
Luude & Mattafix
Big City Life
48
Saucy Santana ft. Latto
Booty
49
Spencer Sutherland
Everybody
50
Gorillaz ft. Thundercat
Cracker Island