The Playlist, Week of September 25th

Shakira publikoi këngën e saj të re të titulluar “El Jefe”, që do të thotë “bosi” dhe përsëri u duk si dedikim për ish-burrin e saj, Gerard Pique. Ylli kolumbian u bashkua me grupin meksikan me bazë në SHBA, Fuerza Régida për këngën spanjolle, e cila tregon historinë e një njeriu të klasës punëtore që ëndërron të largohet nga qyteti i tij i vogël dhe të bëhet një “bos me potencial”. Ajo dëshmoi edhe një herë se zemërimi i saj ndaj ish-futbollistit nuk ka mbaruar. I xhiruar në Miami, ku ylli i popit tani jeton pas ndarjes së saj nga Pique, videoklipi paraqet këngëtarin e Fuerza Régida JOP si një punëtore lokale në fabrikë.

Kylie Monogue, e cila ende në moshën 55-vjeçare ka vazhduar t’i shërbejë inudstrisë muzikore, ka publikur projektin e ri të titulluar “Hold On To Now”. Kënga do të jetë pjesë e albumit të saj të ri, albumi i gjashtëmbëdhjetë në studio, “Tension”. Tre vjet pas daljes së saj të fundit, ajo mbajti në pëllëmbë të duarve listat ndërkombëtare me hitin e saj surprizë të verës, “Padam Padam”. Kudo, nga baret lokale të homoseksualëve deri në rrugë e luanin këngën në mënyrë të përsëritur, duke nxitur tendencat sociale dhe duke e vendosur Kylie përsëri në krye të listave të Britanisë së Madhe dhe SHBA-së. Do të jetë po i njëjti sukses edhe këtë herë?!

“Slime You Out” është kënga kryesore e shoqëruar nga SZA në albumin e tetë të shumëpritur në studio të Drake, “For All The Dogs”. Në këngë, të dy artistët lundrojnë mbi temat e përdorimit nga ish-të dashuruarit e tyre, ndërkohë që ndajnë ndjenjat e tyre personale, duke zbuluar prirjet e tyre dashakeqe ndaj gjinisë së kundërt. Prodhimi i këngës ka përdorim të madh të baterive dhe basit ndërsa maskohet nga tingulli i këndshëm i një tastierë, duke luajtur në ndjesinë e zërit të Drake dhe SZA, duke përputhur tonin e fortë R&B të këngës.

1
Shakira, Fuerza Regifa
El Jefe
2
Tom Walker
Burn
3
Troye Sivan
Got Me Started
4
Kylie Minogue
Hold On To Now
5
Kim Petras
Treat Me Like A Ho
6
Emeli Sandé
How Were We To Know
7
Take That
Windows
8
Bakar
All Night
9
James Blunt
All The Love That I Ever Needed
10
David Kushner
Dead Man
11
One Republic, Assassin’s Creed, Mishaal Tamer
Mirage
12
Martin Garrix, Lloyiso
Real Love
13
Annalisa
Ragazza Sola
14
Drake ft. SZA
Slime You Out
15
Diddy, French Montana, The Weeknd, 21 Savage
Another One Of Me
16
Tomorrow x Together, Anitta
Back for More
17
Leah Kate
Desperate
18
J Balvin, Usher, DJ Khaled
Dientes
19
Charlotte Cardin
Feel Good
20
Pitbull, Nile Rodgers
Freak 54 (Freak Out)
21
Sia
Gimme Love
22
Aloe Blacc
Never Let You Down
23
Thirty Seconds To Mars
World On Fire
24
Rod Wave
Come See Me
25
Laura Pausini
Durare
26
Negramaro, Fabri Fibra
Fino al giorno nuovo
27
Ex-Otago
Con te
28
Jahneration
Wham To Dem?
29
XG
New Dance
30
Big Boss Vette
Get It
31
FRANCESCO RENGA, NEK
Inspiegabile
32
Miley Cyrus
Used To Be Young
33
Måneskin
Honey (Are You Coming?)
34
Timbaland ft. Nelly Furtado & Justin Timberlake
Keep Going Up
35
Kylie Minogue
Tension
36
Troye Sivan, PinkPantheress, Hyunjin
Rush
37
Imagine Dragons
Children of the Sky
38
Tiesto, 21 Savage, BIA
Both
39
Icona Pop
Stick Your Tongue Out
40
Davido, Musa Keys
Unavailable
41
Martin Jensen
Harry Styles
42
Tiziano Ferro, J Ax
Abbiamo vinto già
43
The Rolling Stones
Angry
44
Leigh-Anne, Ayra Starr
My Love
45
Marshmello, Dove Cameron
Other Boys
46
Kelly Clarkson
Roses
47
Teezo Touchdown
Impossible
48
The Killers
Your Side Of Town