Timeless Playlist, Week of April 11th

E si mund t’i mungonte kësaj liste artisti The Wekknd?! “Out of time” titullohet projekti i tij më i ri i cili së fundmi është përfunduar dhe me videoklipin zyrtar pas tre muajsh kur e kemi dëgjuar vetëm në versionin audio. Dhe për këtë duhet thënë që The Weeknd nuk zhgënjen kurrë.

Alicia Keys nga ana tjetër na prezanton me “City of Gods, Part II”. Nëse ju pëlqen më shumë ky version apo ai me Kanye West dhe Fivio Foreihn, zgjidheni vetë…

John Legend vjen me “Free”, me të cilën performoi dhe në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Grammy”, pak para se presidenti i Ukrainës, Volodomyr Zelensky, të jepte një mesazh të ndjerë në këto ditë të tmerrshme lufte që populli i tij po përjeton. Le të kthehemi pak në kohët e arta të Kris Kross me “Jump”. E dimë që ju sjell nostalgji.

E si të mos mjaftonte kjo, na bashkangjitet këtë javë një nga artistët më të talentuar dhe legjendar në botë, Adriano Celentano. Fansat e muzikës italiane, por jo vetëm, do të lumturohen për këtë. Gjithashtu Shania Twain me “Man! I feel like a woman” do të kemi mundësinë ta dëgjojmë e ta ridëgjojmë kësaj jave.

1
Alicia Keys
City of Gods (Part II)
2
The Weeknd
Out of Time
3
Oliver Sim
Fruit
4
John Legend
Free
5
Noah Cyrus
I Burned LA Down
6
Lizzy McAlpine ft. Finneas
hate to be lame
7
Syd, Khelani
Out Loud
8
Jack Johnson
One Step Ahead
9
George Cosby
Paris
10
FKJ, Santana
Greener
11
Supershy
Happy Music
12
Rammstein
Zick Zack
13
Papa Roach
No Apologies
14
Simple Plan
Wake Me Up (When This Nightmare's Over)
15
Metronomy
Salted Caramel Ice Cream
16
Cam'Ron ft. Juelz Santana
Oh Boy
17
Adriano Celentano
I want to know (part II)
18
O Terno
Bielzinho / Bielzinho (Xinobi Extented Remix)
19
Roosevelt
Strangers
20
EMF
Unbelievable
21
Kris Kross
Jump
22
Shania Twain
Man! I Feel Like A Woman
23
Nas ft. Laryn Hill
If I Ruled the World
24
Big Pun ft. Joe
Still Not a Player
25
Dr. Alban
Sing Hallelujah