Timeless Playlist, Week of August 1st

Piri & Tommy vijnë me “On & On” këtë javë të re dhe mesa duket paska një histori të veçantë pas kësaj. Kënga u shkruajt pasi ata për herë të parë në jetën e tyre u përballën me një situatë të vështirë, pa para, pa punë, pa qëllim në jetë…

Mirëpo sipas tyre ka diçka në lidhje me atmosferën e festivalit në Mbretërinë e Bashkuar që edhe kur jeni të rraskapitur, ekziston vetëm kjo përpjekje e çmendur për të vazhduar kërcimin dhe për të vazhduar jetën dhe kjo është ajo që ata u përpoqën të transmetonin me këtë këngë… ‘Show must go on’, apo jo?!

Kthehemi pak pas në kohë në periudhën e vërtetë të shkëlqimit të Justin Timberlake (nuk po themi që tani është venitur, por gjithsesi). “Cry me a river” na kujtohet që edhe brezi i ri e performonte a thua se e kishin përjetuar dhimbjen e dashurisë. Nga ana tjetër Rihanna na sjell ndër mend “Umbrella”, por sa keq që nuk po shohim pak kohë me shi që ta përjetojmë dhe ta shijojmë më shumë këtë këngë…

 

1
Tems
Free Mind
2
Aurora
Potion For Love
3
piri & tommy
on & on
4
Pip Millett
Slow
5
Liam Gallagher
Diamond in the Dark
6
Whitney
BLUE
7
Maddie Zahm
If It's Not God
8
dodie
Got Weird
9
Justin Timberlake
Cry Me A River
10
Rihanna
Umbrella
11
Mark Ronson ft. Bruno Mars
Uptown Funk
12
Justin Timberlake ft. Chris Stapleton
Say Something
13
Sam Smith
Too Good At Goodbyes
14
Lana Del Rey
Young and Beautiful
15
Shawn Mendes
It'll Be Okay
16
Britney Spears
Toxic
17
Harry Styles
As It Was
18
Ed Sheeran & Justin Bieber
I Don't Care
19
Sean Paul ft. Dua Lipa
No Lie
20
Beyoncé
Best Thing I Never Had
21
Black Pumas
Colors
22
Tricky
Overcome
23
Moby
Honey
24
Smith & Burrows
Wonderful Life
25
Nouvelle Vague
Making Plans For Nigel