Timeless Playlist, Week of December 5th

Timeless Playlist i dedikohet këtë javë kryesisht zhanrit rock. E kush mund ta përfaqësojë më mirë se legjendat e muzikës Guns N’ Roses, Bon Jovi, Metallica, Scorpions apo U2?

Koha për pak nostalgji të kombinuar me rock-un e këtyre klasikëve. Por mbi të gjitha do të veçonim disa hite si “Knockin’ On Heaven’s Door”, “Livin’ On A Prayer”, “Rock You Like A Hurricane”, “Sweet Child O’ Mine” e shumë të tjerë që ju ftojmë t’i shijoni në listën më poshtë. Motoja e kësaj jave siç ka thënë dhe  Joan Jett & the Blackhearts, është “I Love Rock ‘N Roll”.

Ndërsa për ata që nuk e gjejnë shumë veten tek kjoi rrymë, ju ftojmë të dëgjoni tone paksa më të buta. Për ju vijnë James Arthur apo edhe i pagabueshmi Elton John.

1
James Arthur
Heartbeat
2
Calum Scott
One More Try
3
november ultra
novembre
4
Suzanne Vega, DNA
Tom's Diner
5
White Town
Your Woman
6
U2
Even Better Than The Real Thing
7
EMF
Unbelievable
8
Guns N' Roses
Knockin' On Heaven's Door
9
The Doors
Roadhouse Blues
10
The Doors
Love Street
11
The Doors
Alabama Song (Whiskey Bar)
12
Bon Jovi
Livin' On A Prayer
13
Bon Jovi
Bad Medicine
14
Scorpions
Rock You Like A Hurricane
15
Metallica
Enter Sandman
16
Metallica
Nothing Else Matters
17
Elton John
I'm Still Standing
18
John Mellencamp
Hurts So Good
19
Ramones
I Wanna Be Sedated
20
Guns N' Roses
Sweet Child O' Mine
21
Queen
Another One Bites the Dust
22
Joan Jett
I Love Rock 'N Roll
23
The Clash
Should I Stay or Should I Go
24
The Police
Roxanne
25
The B-52's
Love Shack