Timeless Playlist, Week of February 6th

Grupi i mirënjohur Kiss vjen këtë javë si pjesë e kësaj liste me hitin e tyre “I Was Made for Lovin’ You”. Kjo këngë është krijuar në vitin 1979 dhe vazhdon ende të dëgjohet nga mijëra fansa të tyre në mbarë botën. Me tinguj dhe me një melodi mjaft karakteristike, ky projekt vjen me një fuqi të pazakontë, që të mbush shpirtin dhe të bën të përjetosh emocione mjaft të forta.

Këngëtari Shawn Mendes ka disa kohë që nuk sjell projekte muziore të goditura, por këngët e tij gjithmonë mbeten të paharrueshme. I tillë është edhe “Wonder”, pjesë e albumit të tij me të njëjtin emër. Edhe pse ka pak kohë që është publikuar, kënga vazhdon të kryesojë listat ndërkombëtare.

“Bitter Sweet Melody” do të mbetet gjithmonë një këngë mjaft e dashur për të gjithë dëgjuesit e tyre dhe këtë javë bëhet pjesë e “Timeless Playlist”. Krijuar nga grupi i rokut The Verve në vitin 1997, ky realizim cilësohet si më i veçanti i të gjithë kohërave dhe ka grumbulluar shikime dhe klikime mjaft të larta.

1
Maluma, Marc Anthony
La Fórmula
2
Mike Posner, Salem ilese
Howling at the Moon
3
Caroline Polachek
Blood And Butter
4
JP Saxe, Camilo
Moderación
5
Whitney
For A While
6
Olivia Dean
UFO
7
Two Feet, Allie Cabal
I Want You Dead
8
Rachel Chinouriri
Maybe I'm Lonely
9
Inhaler
If You’re Gonna Break My Heart
10
Ella Mai
This is
11
Jake Shears
Too Much Music
12
Slipknot
Bone Church
13
MIKA
Feels Like Fire (Orchestral Version)
14
Lizzy McAlpine
Hold On (Dear Edward OST)
15
Amaria
Get Away
16
Hotel Ugly
Action Figures Fighting
17
AWOLNATION
Jailbreak
18
The Black Eyed Peas
My Humps
19
5 Seconds Of Summer
Ghost Of You
20
Shawn Mendes
Wonder
21
Charlie Puth
How Long
22
The Verve
Bitter Sweet Symphony
23
Kiss
I Was Made For Lovin' You
24
Elisa
Vivere Tutte Le Vite
25
Jnr Choi, Sam Tompkins
TO THE MOON