Timeless Playlist, Week of January 17th

Ju kujtohen grupi The Dreams? Fundja kush mund t’i harrojë ata. Epo këtë javë po ju rikthejmë edhe njëherë në vëmendje një prej këngëve të tyre, “Festa”. Për herë të parë për këtë javë do të kemi një fokus tek këngët greke. Është artisti Pantelis Pantelidis ai i cili vjen me dy nga këngët e tij. Jemi të sigurtë që adhuruesit e muzikës greke do të lumturohen me këtë.

Nga ana tjetër kemi një nga këngët hit të vitit 2008 dhe të Rihanna-s, “Live Your Life” në bashkëpunim me T.I. Frank Ocean është një tjetër artist përveç Pantelis Pantelidis, i cili vjen gjithashtu me dy projekte në këtë listë. Janë “Ivy” dhe “Moon River” ato që kemi përzgjedhur për ju.

Çfarë mund të veçonim në listën e kësaj jave do të ishte Rihanna me “Kiss it better” apo grupi kaq i preferuar për publikun Coldplay me “What if”. Gjithashtu The Weeknd me “Die for you”… Tashmë e dimë që ai është një dhe i vetmi dhe çdo këngë e tij kthehet në hit.

1
The Dreams
Festa
2
Pantelis Pantelidis
Pame Stoixima Tha Xanartheis
3
Pantelis Pantelidis
lioma se gremo
4
Johnny Nash
I Can See Clearly Now
5
T.I. ft. Rihanna
Live Your Life
6
Tai Verdes
LAst dAy oN EaRTh
7
Metronomy
Things will be fine
8
Sofia Carson
LOUD
9
Fickle Friends
Are We Gonna Be Alright?
10
Pablo Alborán
Castillos de arena
11
Korn
Forgotten
12
The Weeknd
Die For You
13
Frank Ocean
Ivy
14
Frank Ocean
Moon River
15
Alicia Keys ft. Khalid
So Done
16
The Shins
New Slang
17
Gotye
Smoke and Mirrors
18
Kings Of Convenience
Misread
19
Coldplay
What If
20
Rihanna
Kiss It Better