Timeless Playlist, Week of January 31st

Një tjetër javë plot me hite që nuk njohin kohë… Këtë javë do të rikujtojmë edhe njëherë legjendat e muzikës, The Beatles. Këtë javë vijnë me “Get Back”.

Nga ana tjetër kemi dhe dy grupe shumë të pëlqyera nga çdo brez. Po flasim për Stereophonics me “Forever” dhe The Kooks me “Connection”. Një tjetër artist që nuk kishte si të mungonte është dhe Michael Bublé. Këngëtari vjen kësaj here me “I’ll Never Not Love You”.

Surpriza e kësaj jave është Frank Sinatra me hitin e padiskutueshëm që nuk ka njeri që nuk e ka dëgjuar apo që nuk e pëlqen, “New York, New York”. Nga playlist-a zyrtare e Top Albania Radios, në playlist-ën e këngeve që nuk njohin kohë, është ky projekti “Don’t Wake Me Up” që erdhi si bashkëpunim mes Jonas Blue dhe Why Don’t We.

Zbuloni më shumë më poshtë…

 

 

1
Bakar
NW3
2
The Beatles
Get Back
3
Noga Erez
Industry Baby
4
Jaymes Young
Nothing Holy
5
Jonas Blue, Why Don't We
Don’t Wake Me Up
6
Jamie Miller
I Lost Myself In Loving You
7
Stereophonics
Forever
8
Darius, Kadhja Bonet
Nothing To Me
9
The Smile
The Smoke
10
The Kooks
Connection
11
Pink Sweat$, Tori Kelly
Real Thing
12
Maverick Sabre
Good Man
13
The Temptations
Time For The People
14
Ella Mai
DFMU
15
Rex Orange County
Keep it Up
16
James Blake
Pick Me Up
17
Andy Grammer
Joy
18
Two Another
Someday
19
Michael Bublé
I'll Never Not Love You
20
Frank Sinatra
New York, New York