Timeless Playlist, Week of July 11th

Mirëpresim një hit 22-vjeçar në listën e kësaj jave. Ishte viti 2000 kur Robbie Williams publikoi “Eternity”, pjesë e albumit të tij “Sing When You’re Winning”. Teksti i “Eternity” u shkrua në nder të miqësisë së ngushtë të Williams me këngëtaren dhe kompozitoren Geri Halliwell.

Harry Styles vjen në vëmendje këtë javë me “Only Angel”, një këngë që ka bërë të komentohet gjatë për faktin se mund të jetë krijuar dedikuar një ish-partnereje të artistit. Megjithatë një këngëtar si Harry Styles nuk mund të vinte dot në këtë listë me vetëm një hit. “Only Angel” i bashkohet “Music For a Sushi Restaurant”.

Më mirë vonë se kurrë… Një këngë e fuqishme, si për nga mesazhi ashtu edhe nga zëri potent i këngëtares vjen këtë herë në “Timeless Playlist”. E kush mund të ishte tjetër veçse Sia me “Unstoppable”? Adele rikthen vëmendjen në hitet e saj të disa viteve më parë me “Million Years Ago”, që për ata që nuk e dinin ka të bëjë me atë se si fama ka ndikuar personalisht tek ajo dhe të gjithë rreth saj…

1
The 1975
Part Of The Band
2
James Bay
Save Your Love
3
August 08, Jhené Aiko
Water Sign
4
Benny Sings
How Can I Move On
5
Giant Rooks
Morning Blue
6
Yuna
Don't Wanna Know
7
Robbie Williams
Eternity
8
a-ha
I'm In
9
Benson Boone
Ghost Town
10
Harry Styles
Only Angel
11
Sia
Unstoppable
12
NEONI
Never Say Die
13
The Score ft. XYLØ
Bulletproof
14
Labrinth
Forever
15
Years & Years
If You're Over Me
16
Ed Sheeran
Happier
17
Ashe
Moral Of The Story
18
Harry Styles
Music For a Sushi Restaurant
19
NF
If You Want Love
20
Adele
Million Years Ago
21
The Score & AWOLNATION
Carry On
22
Thirty Seconds To Mars
Dangerous Night
23
Joseph Angel
American Funeral
24
Unlike Pluto
No Scrubs
25
Sam Tinnesz
Legends Are Made