Timeless Playlist, Week of July 18th

Nuk e dimë për ju, por ne na kishte munguar koha kur Ardit Gjebrea ishte pjesë aktive e muzikës. E për ta shuar disi këtë mall, sjellim “Xhinxhile”, “Dimëroj” dhe “Eja” në listën e kësaj jave. Sa ikonike për kohën, apo jo? A nuk të bën të mendosh për projektet e atyre viteve që vështirë se mund t’i largojmë kollaj nga kujtesa. Epo, ky ishte qëllimi pra…

Tani kalojmë pak në një tjetër ekstrem, një rrymë më ndryshe. Rock, hard rock, metal, quajeni si të doni, “Hey You” nga Disturbed i ka pak nga të gjitha. E për ju të tjerët që nuk e preferoni këtë rrymë, i zbusim pak notat me ca doza romanticiteti me “Mona Lisa, Mona Lisa” nga FINNEAS.

Padiskutim që “Montero (Call Me By Your Name)” nga Lil Nas X krijoi mjaft ‘zhurmë’ që nga çasti i publikimit. Tashmë Years &  Years e ka shfrytëzuar këtë për ta sjellë në një cover sipas mënyrës dhe stilit të tij…

1
Ardit Gjebrea
Xhinxhile
2
Disturbed
Hey You
3
FINNEAS
Mona Lisa, Mona Lisa
4
Ardit Gjebrea
Dimëroj
5
Sabrina Carpenter
because i liked a boy
6
Years & Years
Montero (Call Me By Your Name)
7
Sam Fender
Alright
8
Ardit Gjebrea
Eja
9
Omar Apollo
Archetype
10
Death Cab for Cutie
Here To Forever
11
Regina Spektor
Love Affair
12
Steve Lacy, Fousheé
Sunshine
13
Alaina Castillo
call me when ur lonely
14
Ricky Martin
Ácido Sabor
15
Joesef
East End Coast
16
Adekunle Gold
5 Star
17
Lewis OfMan & Carly Rae Jepsen
Move Me
18
Alec Benjamin
Devil Doesn't Bargain
19
Santigold
Nothing
20
Vlossom
Take Another Minute