Timeless Playlist, Week of March 13th

“Shake It Off” është një këngë optimiste që inkurajon dëgjuesit të heqin dorë nga problemet e vogla. Ajo kaloi katër javë në vendin e parë në klasifikimin e këngëve Billboard Hot 100, duke qëndruar në listë për pesëdhjetë javë rresht, si dhe duke filluar epokën e albumit “1989” me një zhurmë. Që nga viti 2019, kënga ka shitur gjithsej 5.4 milionë kopje në Shtetet e Bashkuara.

“Payphone” është një këngë nga Maroon 5, me vokal të ftuar nga reperi amerikan Wiz Khalifa. U lançua si kënga kryesor nga albumi i tyre i katërt në studio, “Overexposed”. Kënga shënon bashkëpunimin e tyre të parë së bashku. Lirikisht, kënga është një histori dashurie pa fund të lumtur. Adam Levine është vërtet pesimist për jetën e tij boshe tani që lidhja e tij ka përfunduar.

“Stay” është një bashkëpunim midis The Kid LAROI dhe Justin Bieber, i cili detajon dëshirën e LAROI për faljen e të dashurës së tij dhe admirimin e Bieber për të dashurën e tij të rëndësishëme. LAROI performoi gjithashtu këngën gjatë koncertit të tij Genius Live në nëntor 2020. Më 31 maj 2021, kënga u publikua zyrtarisht.

1
d4vd
worthless
2
Florence + The Machine
Just A Girl
3
Christine and The Queens
To Be Honest
4
Nia Archives
Sunrise Bang Ur Head Against Tha Wall
5
Depeche Mode
My Cosmos Is Mine
6
Peter Gabriel
Playing For Time (Dark-Side Mix)
7
Róisín Murphy
CooCool
8
Eyedress
Flowers & Chocolate
9
Lauren Daigle
Thank God I Do
10
Benny Sings, Remi Wolf
Pyjamas
11
Stephen Dawes
Lose My Mind
12
Alabama Shakes
I Found You
13
Theo Lawrence
Never Let It Go
14
Gnarls Barkley
Who’s Gonna Save My Soul
15
The Kid LAROI
Stay
16
Rudimental feat. Jess Glynne, Macklemore & Dan Caplen
These Days
17
Taylor Swift
Shake It Off
18
Glass Animals
Heat Waves
19
Maroon 5
Payphone
20
Ultimo
Rondini Al Guinzaglio
21
Irama
La ragazza con il cuore di latta
22
Tiromancino
Vento Del Sud
23
Bon Jovi
Story Of Love