Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST

Timeless Playlist, Week of November 22nd

Në playlist-ën e hiteve më të mira që nuk njohin kohë, këtë javë vjen Ed Sheeran, jo me një por me dy hite të tij. Bëhet fjalë për “Bad Habits” dhe “Shivers”, të cilat i ka kënduar live në Centre Pompidou, Paris. A nuk ju jep një ndjesi tërësisht ndryshe zëri i tij që depërton kaq pastër?

Giveon ka ardhur në këtë listë me “Like I Want You”. Gjithashtu dhe Kacey Musgraves ka sjellë hitin e saj të fundit të titulluar “Fix You”. Një tjetër surprizë gjatë javës është dhe këngëtarja Britney Spears.

Ju kujtohen kohët që ajo ishte kaq e komentuar për muzikën e saj dhe këngët e saj dëgjoheshin e ridëgjoheshin? Timeless Playlist sjell në vëmendje një bashkëpunim të sajin shumë të suksesshëm me Will.I.Am. Është pikërisht “Scream and Shout”, e cila mbizotëronte në çdo club.

E duket se tani që kujdestaria 13-vjeçare e këngëtares mbaroi, kjo këngë mund ta përfaqësonte më së miri lumturinë e saj. Mendoni se Britney mund të sjellë këngë të reja tashmë? Zbuloni më tepër këngë hite që janë përzgjedhur për ju në këtë listë…

1
Will.I.Am ft. Britney Spears
Scream & Shout
2
The Cinematic Orchestra
To Build A Home
3
Giveon
Like I Want You
4
Noa (Achinoam Nini)
Beautiful that way (La vita è bella)
5
Kacey Musgraves
Fix You
6
Ed Sheeran
Bad Habits
7
Ed Sheeran
Shivers
8
NIKI
Split
9
The Lumineers
A. M. Radio
10
Enfant Sauvage
Force Field
11
Eddie Vedder
The Haves
12
Holly Humberstone
The Walls Are Way Too Thin
13
Jungle
Casio
14
Masked Wolf & Bebe Rexha
It's You, Not Me
15
Leon Bridges, Jazmine Sullivan
Summer Rain