Timeless Playlist, Week of September 19th

A e dini se cila është pjesa më e bukur e kësaj playlist-e? Ne ju sjellim në kujtesë disa nga këngët më të mira të vjetra, që mbase kanë qenë rrënjosur thellë në skutat e memories suaj dhe mund të ishin lënë disi në harresë.

Për këtë kemi menduar ne. E bëmë gjithë këtë hyrje jo më kot, por për “All Out Of Love” nga Andru Donalds. Në sa e sa filma e kemi dëgjuar këtë si kolonëzanore, sa emocione mund të kemi ndjerë… Për të mos përmendur pastaj Bryan Adams me “Everything I do”. Po ju lëmë të zhyteni pak në nostalgji…

Meqë jemi tek kolonazanoret, mirëpresim gjithashtu “I ain’t worried” nga OneRepublic, nga filmi që theu rekorde shikueshmërie këtë vit, “Top Gun: Maverick”. Për ju që mund të jeni paksa të turpshëm, dërgojani dikujt “Mi Sono Innamorato Di Te” të Tiziano Ferro-s dhe ata do ta kuptojnë mesazhin… E duke kaluar pastaj tek e preferuara jonë, “Ma stasera” e Marco Mengoni-t. Kaq po ju themi dhe po ju lëmë ta shijoni.

1
Andru Donalds
All Out Of Love
2
Bryan Adams
(Everything I Do) I Do It For You
3
Blood Orange
Wish
4
Jeremy Zucker, BENEE
I’m So Happy
5
easy life, Gus Dapperton
ANTIFREEZE
6
Weyes Blood
It's Not Just Me, It's Everybody
7
Death Cab For Cutie
Asphalt Meadows
8
Adam Blackstone, Jazmine Sullivan
'Round Midnight
9
Montell Fish
Hotel
10
James Arthur
Car's Outside
11
Sufjan Stevens
Futile Devices (Doveman Remix)
12
Stephen Sanchez
Until I Found You
13
OneRepublic
I Ain’t Worried
14
Coldplay
Adventure Of A Lifetime
15
P!nk ft. Nate Ruess
Just Give Me a Reason
16
The Chainsmokers & Coldplay
Something Just Like This
17
Adele
Someone Like You
18
OneRepublic
No Vacancy
19
The Weeknd
Sacrifice
20
Tiziano Ferro
Mi Sono Innamorato Di Te
21
Ultimo
Rondini Al Guinzaglio
22
Marco Mengoni
Ma stasera
23
Coldplay
Sparks