Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Love & Sex

Po shkoni drejt lidhjes me një Virgjëreshë? Ja çfarë ju duhet të dini!

Ka shumë sfida kur është fjala për të patur një lidhje, veçanërisht kur jeni duke u takuar me një të shenjës së Virgjëreshës. Mos u keqkuptoni, Virgjëreshat janë shenja më ndihmuese e zodiakut, por të paturit një marrëdhënie me një Virgjëreshë nuk është gjithmonë e lehtë. Si shenjë analitike e zodiakut, ata janë introvertë natyrorë gjë që i bën të mos jenë gjithmonë të drejtpërdrejtë në lidhje me ndjenjat e tyre. Ato mund të jenë të vështira për t’u lexuar, veçanërisht nëse sapo i njihni. Sidoqoftë, mos u shqetësoni, sepse astrologjia është një mjet i jashtëzakonshëm që mund t’ju ndihmojë të kuptoni të gjitha shenjat jo aq të lehta për t’u kuptuar. Pra, nëse jeni duke kërkuar një udhëzues për të kuptuar secilën fazë të takimit me një Virgjëreshë, jeni me fat.

Faza e parë: Para se të dilni në takim

Meqenëse Virgjëresha është një shenjë e tokës, ata mund të jenë pak introvertë kur bëhet fjala për t’u takuar, që do të thotë se nuk mund t’ju kërkojnë menjëherë. Kjo nuk do të thotë se ata nuk janë të interesuar. Dukeqënëse, Virgjëreshat janë kaq të orientuar drejt detajeve, ata priren të analizojnë partnerët e mundshëm para se të afrohen me ta, vetëm për të qenë të sigurt se takimi ia vlen kohën e tyre. Janë individë shumë selektivë, kështu që nëse po ju kërkojnë, patjetër që duhet të ndiheni të privilegjuar.

Faza e dytë: Takimi i parë

Virgjëreshat udhëhiqen nga Mërkuri, që do të thotë se janë bashkëbisedues të shkëlqyeshëm dhe duan të flasin, kështu që ka të ngjarë të keni shumë gjëra për të biseduar falë tyre. Ata kanë gjithmonë dicka për të thënë, kështu që e mira është të dëgjoni mendimet e tyre për lajmet ose ndodhitë më të fundit gjatë gjithë mbrëmjes. Virgjëreshat janë gjithmonë të mbushura me mençuri, kështu që prisni të dëgjoni shumë fakte argëtuese dhe janë të shpejtë për t’ju korrigjuar nëse shqiptoni gabim diçka në menu. Virgjëreshat urrejnë të gabojnë, kështu që ata vazhdimisht përpiqen të sigurohen që të tjerët të mos turpërojnë veten duke gabuar. Në përgjithësi, ka të ngjarë të përpiqen t’ju bëjnë përshtypje me atë që dinë, dhe ndoshta do të funksionojë për bukuri.

Faza e tretë: Muaji i parë

Pas rreth një muaji me një Virgjëreshë, me siguri do të ndiheni sikur jeni në një lidhje me ta prej vetëm një jave. Gjërat lëvizin ngadalë me këtë shenjë. Ata nuk pëlqejnë të përballen me ndjenja të menjëhershme. Ju mund të pyesni veten nëse janë të interesuar, sepse ka shumë të ngjarë që ata nuk do t’ju ulin dhe t’ju tregojnë se janë. Sidoqoftë, ata do t’ju tregojnë se janë të interesuar përmes veprave. Pavarësisht se sundohet nga Mërkuri, kjo shenjë nuk është shumë komunikuese kur bëhet fjalë për ndjenjat e tyre. Ata preferojnë t’i tregojnë partnerit të tyre se kujdesen duke kujtuar detaje të rëndësishme për ju, si marrja e diçkaje që ju nevojitej nga dyqani, ose rregullimi i këmbës së tryezës në kuzhinën tuaj për të cilën jeni ankuar për javë të tëra. Një partner/e i shenjës së Virgjëreshës do të kërkojë në mënyrë të vazhdueshme ta bëjë jetën tuaj më të lehtë në çdo mënyrë që të mundet, duke i bërë ato një nga shenjat më të besueshme të zodiakut.

Nëse mund t’i pranoni këto gjëra dhe nuk keni nevojë të dëgjoni vetëm fjalë të bukura, ju absolutisht do të doni të jeni me një Virgjëreshë.

Faza e katërt: Viti i parë

Urime, e keni kaluar vitin më të këndshëm (deri në këtë pikë) dhe keni akoma shumë për të pritur. Nëse e keni arritur deri tani, me siguri e dini se çfarë e bezdis partnerin tuaj, çfarë i pëlqen, çfarë e bën atë të ndihet rehat dhe çfarë jo. Çelësi nga këtu e tutje është të përqëndroheni në komunikim.

Mos harroni se si e pranuat që Virgjëreshat nuk ishin vërtet të mira në komunikim në fillim të marrëdhënies? Do të jetë e rëndësishme ta keni parasysh këtë dhe të praktikoni durim me ta ndërsa marrëdhënia juaj përparon. Sigurohuni që të shprehni dëshirën tuaj për të patur një linjë më të mirë komunikimi me ta dhe do t’i bëni të ndihen të sigurtë se do të jenë prioritet. Meqenëse ata janë perfeksionistët e zodiakut, të jeni të sigurt se ata do të bëjnë pjesën e tyre në mënyrë që të përmirësojnë marrëdhënien në çdo mënyrë që të munden. Vetëm sigurohuni që të mos i injoroni të gjitha gjërat e vogla që ata bëjnë në përpjekje, sepse këto gjëra lehtë mund të kalojnë pa u vënë re ose neglizhuar. Emocionalisht, ata do të duhet të punojnë për të qenë pak më ekspresivë kur vjen puna tek ndjenjat.