Celebrities Gossip Showbiz

Pretendimet e reja surpizojnë, janë marrë 1 milion dollarë nga pasuria e Michael Jackson…

Njerëzit që kujdesen për pasurinë e Michael Jackson kanë paraqitur dokumente ligjore për të rimarrë 1 milion dollarë në pronë që dyshohet se ishte vjedhur nga shtëpia e këngëtarit pasi ai vdiq në vitin 2009. Kujdestarët e pasurisë së superyllit të ndjerë të popit pretendojnë se prona po zotërohej gabimisht nga Jeffre Phillips, sipas një artikulli të martën nga TMZ. Phillips, 55 vjeç, ishte fejuar më parë me motrën e Michael, La Toya Jackson, 66 vjeç.

Është pretenduar në dokumentet e gjykatës se Phillips përdori trishtimin dhe kaosin rreth vdekjes së këngëtarit në vitin 2009 për të marrë pronë private dhe personale nga shtëpia e Jackson në Carolwood Drive në zonën luksoze Holmby Hills të Los Anxhelos.

Pasuria e këngëtarit parandaloi së fundmi një shitje të mundshme të sendeve dhe po kërkonte pronën e dyshuar të vjedhur me një vlerë të vlerësuar prej 1 milion dollarësh. Pasuria pretendon se sendet që supozohet se janë marrë përfshijnë: disqe të ngurtë, laptopë dhe iPod, si dhe CD dhe DVD që besohet se përmbajnë shfaqje jo publike dhe pamje të papublikuara të koncertit.

Kujdestarët e pasurisë së këngëtarit pohojnë gjithashtu se Phillips mori shënimet e shkruara me dorë të Jackson me pjesë të teksteve të këngëve, kompjuterë personalë, kaseta, një album fotografik me Jackson në kopertinë, një çantë të zezë me një kafkë mbi të, çmime në kornizë dhe një kukull Michael Jackson.