Dëgjo live TOP ALBANIA RADIO
Dëgjo live TOP GOLD RADIO
Dëgjo live MY MUSIC RADIO
Voto në THE TOP LIST
Celebrities Gossip

Princ William drejt rrugës për të mbretëruar…

Në një dokumentar të fundit të BBC-së, “The Princes and Press”, gazetarë dhe ekspertë mbretërorë kujtuan se kishin udhëtuar në Pakistan me të njëjtin aeroplan me William dhe Dukeshën e Kembrixhit në vitin 2019. Ndërsa në bordin e avionit, korrespondentja e Sky News, Rhiannon Mills thotë se William gjeti kohë për të përshëndetur mediat udhëtuese për t’i falënderuar ata që udhëtuan në Pakistan për të mbuluar udhëtimin. Ajo tha:

Ne ishim në aeroplan për në Pakistan dhe kërkuam të shkonim në pjesën e përparme të avionit, dhe në thelb Princi William na tha: “faleminderit që erdhët”. Ishte vërtet e papritur, ai tha se të gjithë duhet ta merrnim këtë si një përqafim grupi.

Ekspertja mbretërore dhe redaktorja mbretërore e Sunday Times, Roya Nikkhah u shpreh se gjeste të tilla do ta ndihmojnë atë kur të bëhet Mbret. Ajo i tha programit:

A e ka zbutur William duke bërë paqe me median rrugën drejt kohës së tij në monarki? Ndoshta po.

Dokumentari me dy pjesë nga Amol Rajan trajtonte marrëdhëniet midis Princit William dhe vëllait të tij më të vogël Princ Harry me median. Ai gjithashtu pasqyroi mbulimin e Harry dhe gruas së tij Meghan Markle nga dasma e tyre në maj të vitit 2018 derisa ata u larguan nga Familja Mbretërore për të filluar një jetë të re në Shtetet e Bashkuara.